Banka HesaplarıBağış Yap

Bağışçımız Özlem Hanımla Özel Bir Gün

Bağışçımız Özlem Hanımla Özel Bir Gün

Yaklaşık 10 yıldır ALS hastası olan Özlem Özalkan, son 6 yılını yatağa bağımlı olarak yaşıyor. Dış dünyayla iletişimini sadece gözlerini kullanarak bilgisayar aracılığıyla sağlıyor.

Sadece gözleriyle iletişim kurduğu dünyada mücadeleyi bırakmamış ve bizlere müthiş örneklik teşkil edecek işler yapmaya çalışıyor.
 


'Yıllardır su içemediğim için susuzluğun ne demek olduğunu iyi bilirim' diyen Özlem hanım Afrika'da susuzluk çeken mazlumlar için sosyal medya üzerinden 'Su Kuyusu' kampanyası başlatıyor. Bu kampanya  kısa sürede bir çok insanın dikkatini çekiyor ve Yardımeli Derneği aracılığıyla Afganistan, Bangladeş, Sudan ve Somali'de su kuyusu açılmasına vesile oluyor.
 


Geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı uzun zamandır dışarıya çıkamayan Özlem hanımın İstanbul Boğazı ve Kız Kulesi'ni görme hayali İlahiyatçı-Yazar Nuri Çalışkan'ın girişimleri ile gerçekleşti. Düzce Valiliği ve İstanbul Valiliği'nin destekleriyle Özlem hanım, özel ekipmanlarla birlikte ambulans ile önce Kız Kulesi ve İstanbul Boğazı ardından da Çamlıca Tepesi ziyaretleri gerçekleştirilerek kendisine moral etkinliği düzenlendi.
 


Suya özlem duyan Afrikalı kardeşlerimiz için sizde bir su kuyusu açtırabilirsiniz.

SU KUYUSU PROJESİ

 

Paylaş