Banka HesaplarıBağış Yap

Bangladeş Külliyesi Açılıyor

Bangladeş Külliyesi Açılıyor

Yapımına Şubat 2015’te başlanan 1000 öğrenci kapasiteli Bangladeş Yardımeli Darul Hikme Külliyesi 25 Mart Cumartesi günü düzenlenecek bir törenle açılışı gerçekleştirilecek.

Başta Mustafa İslamoğlu hoca, Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, Yönetim Kurulu üyeleri, Bangladeş masası ve Yardımeli Avrupa koordinatörü açılışa katılmak için 23 Mart Perşembe günü İstanbul’dan Bangladeş’e doğru yola çıktılar.

Açılış için son hazırlıkları yapılan külliye, 2015 yılı şubat ayında Türkiye’den geniş bir katılımcı heyeti ve bölge halkının da iştirakiyle gerçekleşmişti. Külliyemiz, Yardımeli Derneği’nin büyük bir kararlılıkla çalıştığı ve bağışçılarımızın desteğiyle açılışa hazır hale geldi.

Yardımeli Darul Hikme Külliyesi, Bangladeş’in Cox’s Baazar bölgesinde 3000m2 arsa üzerine kurulu, 3 katlı toplamda 1000 öğrenci kapasiteli,   derslikler, yatakhane, yemekhane ve oyun alanlarının da içinde bulunduğu fonksiyonel bir kompleks olma özelliğini taşıyor. Ayrıca külliye içerisinde öğrencilerin ve bölge halkının da istifade edeceği birde camii bulunmakta. Külliyede başta Arakanlı mültecilerin çocuklarının yanında, yerel halk da istifade edebilecek.

Paylaş