Banka HesaplarıBağış Yap

Bangladeş Milli Eğitim Bakanı Derneğimizi Ziyaret Etti

Bangladeş Milli Eğitim Bakanı Derneğimizi Ziyaret Etti

Bangladeş İlköğretim ve Yaygın Eğitim Devlet Bakanı Motahar Hossain ve beraberindeki heyet, Yardımeli Derneği Yönetim Kurulunu ziyaret etti.

Bangladeş İlköğretim ve Yaygın Eğitim Devlet Bakanı Motahar Hossain ve beraberindeki heyet, Yardımeli Derneği Yönetim Kurulunu ziyaret etti.  Ziyarette,Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman, Yardımeli Derneği Genel Müdürü Erdoğan Karacakaya ve Yardımeli Derneği Genel Koordinatörü Osman İlhan da hazır bulundu. Çok samimi ve dostane bir ortamda gerçekleşen ziyaret, yaklaşık iki saat sürdü.

Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman ziyaretle ilgili olarak: “Bu ziyaretten gerçekten çok büyük bir memnuniyet duydum. Bizler Yardımeli Derneği olarak maddî manevî her konuda Bangladeşli kardeşlerimizin yanlarındayız, yanlarında olmaya da devam edeceğiz. Ayrıca Bangladeş’te Arakanlı Müslüman mülteci kardeşlerimiz için de yetimhane ve okul inşa edeceğiz. İnşallah inşa edeceğimiz bu okulla ve yetimhaneyle iki toplum arasındaki ilişkilerimiz bundan sonra artarak devam edecektir”  dedi.

Bangladeş İlköğretim ve Yaygın Eğitim Devlet Bakanı Motahar Hossain ise, "Bizler Bangladeşliler olarak, Allah razı olsun her zaman Yardımeli Derneğini, Türkiye Hükümetini, Türkiye halkını yanımızda hissettik. Sizlerin her zaman yardım ve desteğini gördük. Yardımeli Derneğinin başarılı çalışmalarını takip ve takdir ediyoruz; İnşallah Yardımeli Derneğinin Bangladeş’te Arakanlı mülteciler için inşa edeceği yetimhane ve okul için de gerekli her türlü yardım ve desteği yapmaya hazırız. Bu hayırlı çalışmaların devamını diliyoruz” dedi.

Ziyaret, karşılıklı hediyelerin verilmesi, iyi niyet ve temennilerle sona erdi.

Paylaş