Banka HesaplarıBağış Yap

Bartın Bisiklet Şenliği

Bartın Bisiklet Şenliği

Her yıl düzenli olarak icra edilen “ Bartın Bisiklet Şenliği”, yaşanan pandemi süreci dolayısıyla bu yıl kalabalık katılımla yapılamadı.

Ama bisikletler hak sahiplerine evlerine kadar giderek ulaştırıldı.

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte, çocukların en büyük eğlencesi bisiklet turları başladı. Pandemi nedeniyle uzun bir süredir evden çıkamayan minikler, sıcak havaların gelmesi ile birlikte soluğu parklarda, oyun alanlarında almaya başladı.
 


Yardımeli Bartın İl Temsilciliği, her yıl düzenli olarak icra ettiği ve okulların kapanması ile birlikte, başarılı yetim-öksüz çocukları sevindirmek için karne hediyesi tadında bisiklet şenliği düzenlemekte idi. Bu seneki olağan dışı virüs salgın hastalığı nedeniyle alınan tedbirler kapsamında topluca yapılan programlar icra edilemedi. Ama, yavrularımız gelemese de, Yardımeli Bartın ekipleri bisikletleri alarak, minik yavrularımızı evlerinde ziyaret ettiler ve hediyelerini kendilerine takdim ettiler.
 


Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Yardımeli Bartın İl temsilcisi Özcan Yüzlü proje ile ilgili şunları söyledi : “ Bizler her sene başarılı, ama bisiklet almaya imkanı olmayan çocuklarımıza karne hediyesi olarak bisiklet hediye etmekteyiz. Bu bisikletler, hayır sahiplerinin bağışladığı bisikletler olabildiği gibi, bozuk ve arızalı bisikletleri toplayıp; tamir ve bakımı yaptıktan sonra, çalışır ve boyanmış şekilde çocuklarımıza veriyoruz. Hem bozuk bisikletleri değerlendirmiş oluyoruz, hem de yavrularımızı sevindirmiş oluyoruz. Bu sene pandemi nedeniyle, Bisiklet Şenliğimizi yapamadık. Ama elimizdeki bisikletleri, tespitleri yapılan minik yavrularımızın evlerine kadar götürüp, hediyelerimizi verdik.” Dedi.
 

Paylaş