Banka HesaplarıBağış Yap

Başkanımız Dr.Sadık Danışman Basın Açıklaması

Başkanımız Dr.Sadık Danışman Basın Açıklaması

Küresel bir salgın haline gelen ve tüm dünyayı tehdit eden korona virüsü karşısında, hepimizin üzerine düşen sorumlulukları vardır.

Küresel bir salgın haline gelen ve tüm dünyayı tehdit eden korona virüsü karşısında, hepimizin üzerine düşen sorumlulukları vardır. El birliği ve dayanışma ile ve alınan tedbirlerle bu durumun üstesinden gelebileceğimize olan inancım tamdır.

Bilim kurulu ve yetkili makamların önerdiği koruyucu ve önleyici tedbirlere mutlaka uyulmalıdır. Doğruluğu teyid edilmemiş, eksik ve yanıltıcı bilgi ve haberlerden kaçınılmalı; dezenformasyonve bilgi kirliliğine sebep olacak söylem, eylem ve paylaşımlardan uzak durulmalıdır.

Açıklanan önleyici ve koruyucu tedbirleri titizlikle uygulamak, hem insan olarak, hem de Müslüman olarak sorumluluğumuzdur. Kendi ve yakınlarımızın sağlığını düşündüğümüz kadar; başkalarının hayatını da düşünmek, yardımcı olmak toplumsal huzurun sağlanması açısından en önemli görevlerimizdendir.

Şunu unutmayalım ki, sağlık ve beden bizlere emanettir, korumak yükümlülüğümüzdür. Korona virüsü ve diğer tüm hastalık ve felaketlerle ilgili öncelikle tüm tedbirleri ve önlemleri alarak fiili duamızı yapmalı; daha sonra da kavli dualarımız için ellerimizi açarak yardım istemeliyiz.

Yardımeli Derneği olarak, insani yardım çalışmalarımız ve desteklerimiz kesintisiz devam etmektedir. Çalışanlarımızın ve toplumun sağlığını etkileyecek her türlü konferans, seminer, toplantı, yurtiçi-yurt dışı ziyaretler ve kalabalık organizasyonlar, süreç takip edilerek ileri bir tarihe ertelenmiştir. Yurt dışı ofis ve partner kurumlar ile irtibat ve haberleşmeler online ortamda kesintisiz devam etmekte, istişare ve projeler aksamadan sürdürülmektedir.

Allah’ım ülke insanımızı ve tüm insanlığı korona virüs salgınından ve olumsuz sonuçlarından muhafaza eyle.. Hastalarımıza hayırlı şifalar nasip eyle.

Bu tür hastalık ve felaketlerden ders çıkararak önlemini alabilme bilinciyle, sağlıklı, huzurlu, barış ve refah içerisinde bir dünya hayatı yaşamak duasıyla, saygılarımı sunarım.

17.03.2020 / İstanbul

Dr.Sadık Danışman
Yardımeli Derneği Başkanı

Paylaş