Banka HesaplarıBağış Yap

Başkanımız Hatay da

Başkanımız Hatay da

Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman ve beraberindeki heyet, Hatay'da Suriyeli misafirlerimize yapılan yardım ve çalışmaları yerinde incelemek ve "Bir nesil yok olmasın" kampanyası çerçevesinde Yardımeli tarafından hizmetine başlayan

Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman ve beraberindeki heyet, Hatay'da Suriyeli misafirlerimize yapılan yardım ve çalışmaları yerinde incelemek ve "Bir nesil yok olmasın" kampanyası çerçevesinde Yardımeli tarafından   hizmetine başlayan Kırıkhan Dostluk Suriye okulumuzun resmi açılışı yapmak üzere Hatay'dalar.

Dr.Sadık Danışman başkanlığındaki heyette, Yardımeli Yönetim kurulu üyesi Av.Atilla Sansak, Yardımeli Ankara Şube Başkanı Dr.Mehmet Sılay, Yarımeli Hatay İl Temsilcisi Eyüp Yıkılmaz ve Yardımeli İskenderun Temsilcisi Safiye Tutar ve Hatay'da bulunan gönüllü ve üyelerimiz bulunmaktadır.

Yardımeli Heyeti ilk gün İskenderun Kaymakamı Sn. Hasan Özyiğit'i makamında ziyaret ederek, Yardımeli'nin bölgede, yurt içi ve yurt dışında  sürdürdüğü proje ve faaliyetler    hakkında bilgi verdiler. Ziyaretin amacını ve çalışmaları özetleyen Danışman " STK lar ile Devlet kurumlarının işbirliği içerisinde  ortak hareket etmeleri gerçekten önemli. Suriye'den gelen misafirlerimize elimizden geldiğince, imkanlarımız ölçüsünde desteklerimizi sürdürüyoruz. Gıda, Sağlık, Kıyafet, yakacak maddelerinin yanında , "Bir nesil yok olmasın" projesi kapsamında çocukların eğitimi için ayrıca gayret ve çalışma içerisindeyiz. Hatay merkezli 4 Suriye okulumuz şu an hizmete devam etmektedir. Kırıkhan'da resmi açılışını yapacağımız Dostluk Okulu da bunlardan biri. Şuan hizmette olan Suriye Okullarımız, Reyhanlı International School Okulu ,  Reyhanlı Bunet Mustakbel Okulu,Reyhanlı Al Rwad Okulu ve Kumlu Al Rwad Okulu'dur. Toplamda  2200 Suriyeli öğrenci, Suriyeli öğretmenler nezaretinde eğitim almaktadır." dedi.

İskenderun Kaymakamı Özyiğit yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "Bizler mağdurun ve mazlumun her daim yanındayız. Bu uğurda faaliyet gösteren STK ları gönülden destekliyor ve her türlü kolaylığı sağlıyoruz. Kaygılarımız ve sancımız ortak. Bu çalışmalarda ortak işbirliği ile sorunları aşacağımıza inanıyorum. Yardımeli Derneği'ni yurt ve yurt dışında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum." dedi. 

Yardımeli Heyeti  Kaymakam Özyiğit ziyareti sonrasında, ikinci ziyaretlerini İskenderun Belediyesine gerçekleştirdiler. Belediye  Başkanı Seyfi Dingil ile yapılan görüşmede de , yapılan faaliyetler anlatıldı ve destek talep edildi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, böylesi yardım kuruluşlarının her zaman yanında olduğunu belirterek Belediyemiz olarak her zaman yardım kuruluşlarımıza tam destek olacaklarını bu konuda hic bir şüphe olmamasını vurgulayarak, Başkan Danışman'a destek sözü vermesinin ardından ziyaret sona erdi.

Paylaş