Banka HesaplarıBağış Yap

Başkanımız Projelerle Bire Bir İlgileniyor

Başkanımız Projelerle Bire Bir İlgileniyor

Derneğimizin yurt içi ve yurt dışı projelerinin her biri, Yönetim Kurulu üyeleri arasında sorumluluk paylaşımı yapılmış ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından yakından takip ve kontrol edilmektedir.

Moritanya’da devam eden faaliyetlerimizi yerinde görmek ve inşaatı süren Yardımeli Eğitim Külliyesinin son durumunu kontrol etmek amacıyla Dernek Başkanımız Dr. Sadık Danışman ve Genel Koordinatörümüz Osman İlhan bölgeye gittiler.
 


 

Moritanya Afrika’nın batısında, 1 milyon m2 yüzölçümü ile kıtanın büyük ülkelerinden biri. Topraklarının sadece %0,2 si tarıma elverişli, Müslüman bir ülke.

Moritanya’da 20 dönüm arsa üzerine inşa edilen Yardımeli Eğitim Külliyesi, 600 m2 oturumu ve 2000 m2 ye yakın kapalı alanı ile yetimlere ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına hizmet edecek.
 


 

Büyük bir kısmı tamamlanan külliyeyi ziyaret eden Dr.Sadık Danışman, yeni eğitim öğretim dönemine yetiştirilmesi için gerekli talimatları vermiştir.

Moritanya’da devam eden diğer çalışmalarımızı da birebir kontrol eden Danışman, yetkililerle, yerel yöneticilerle ve T.C. resmi kurumları ve STK lar ile de istişare toplantıları gerçekleştirmiştir. 

Kardeş aileler, yetimler ve açılan su kuyuları bizzat ziyaret edilerek, ilgililerden bilgiler alınmıştır.


Paylaş