Banka HesaplarıBağış Yap

Bayram Birlikte Güzel

Bayram Birlikte Güzel

Allah’a teslimiyetin en somut hali olan kurban ibadeti, tüm İslam coğrafyasında coşkuyla ifa edildi.

Bu coşkuya bizlerde bağışçılarımızdan almış olduğumuz emanetleri sahiplerine ulaştırmış olmanın mutluluğuyla dahil olduk. Kurulduğu ilk günden itibaren her yıl düzenli olarak kurban organizasyonları gerçekleştiren derneğimiz bu yıl da 20 farklı bölgede ilk günkü heyecan ve azimle gerçekleştirdi.

Hazırlıklar aylar öncesinden başladı…

Bayramını kurban ederek yurt içi ve yurt dışı kurban organizasyonumuzda görev alan tüm ekiplerimizin sağ salim evlerine dönmeleri, bu zor ve kutlu görevi üstün gayretle yerine getirmeleri mutluluğumuzu bir kat daha artırdı.

Aylar öncesinden hazırlıkları başlayan kurban organizasyonumuzda, özenle seçilen kurbanlıklarımız ekiplerimizin gözetimi altında, İslami usullere göre, vekâlet sahiplerinin tek tek isimleri okunarak kesildi.

Kurban payları yine ekiplerimiz tarafından, önceden tespit edilmiş ihtiyaç sahibi kardeşlerimize, bize verilen emanetlerin yerine ulaşması hususunda ki hassasiyetimizin gereği bizzat ilk elden ulaştırıldı.

Depremzede kardeşlerimiz unutulmadı…

Bu yılın başında ülkemizi derinden sarsan, 11 ilimizi etkileyen ve binlerce canımızı kaybettiğimiz 6 Şubat depreminin gölgesinde girdiğimiz bu kurban bayramında, depremzede kardeşlerimizi yalnız bırakmadık.

Kurban kesim merkezi olarak belirlenen Hatay, Mardin, Kilis ve Şanlıurfa’da kesimleri gerçekleştirilen kurbanlar, soğuk zincir lojistiği yapan kamyonlar marifetiyle, Hatay merkez, Kırıkhan, İskenderun, Kilis, Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş merkez, Pazarcık, Mardin, Malatya ve Diyarbakır’da konteyner ve çadır kentlerde yaşayan depremzede kardeşlerimize ulaştırıldı.

Kurban paylarından ziyade, unutulmamış olmak, hiç tanımadıkları kardeşlerinin selamının ulaşmış olması depremzede kardeşlerimizi daha da mutlu etmişti. Yaraların sarılması ve o kardeşlerimize umut olmak için deprem bölgelerinde ki çalışmalarımıza hep devam edeceğiz inşallah.

Yürek coğrafyalarımıza ‘Hayır Köprüsü’

Kardeşler arasında ‘Hayır Köprüsü’ kurma görevi ve bilinciyle hareket eden Yardımeli Derneği, yine bu bayramı da fırsat bilerek Anadolu’nun selamını ve bereketini yürek coğrafyalarımıza taşıdı.

Kara kıta Afrika’da Çad, Kenya, Somali, Nijerya ve Tanzanya’da gerçekleşen kurban organizasyonumuz ile her bayram yolumuzu gözleyen kardeşlerimizle bayramlaştık, selamlaştık.

Asya’nın kalbi olan, yıllardır egemen güçlerin zorbalığı ve zulmüne maruz kalmış Afganistan’da bayram heyecanına ortak olduk. Myanmar’da gördükleri işkence ve zulümden Arakan’a hicret eden kardeşlerimizle Bangladeş-Arakan kamplarında selamlaştık. Tarihten gelen dostluğun ve kardeşliğin memleketi Pakistan’da kardeşlerimizle kucaklaştık…

Açıkhava hapishanesi Gazze…

Siyonist İsrail’in sistematik zulmüne karşı Filistinli kardeşlerimiz, adeta İslam dünyasının namusunu korurcasına dimdik durmaya devam ediyor. Bu dik duruşa, Yardımeli Gazze ofisimiz aracılığı ile Filistinli kardeşlerimizin her zaman yanında olduğumuzu göstererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Vekaletini aldığımız kurbanları ofisimiz aracılığıyla keserek, paylarını ihtiyaç sahibi Filistinli kardeşlerimize ulaştırdık.

1 Kurban 1 Fidan

2018 yılında başlattığımız ‘1 Kurban 1 Fidan’ kampanyamız bu yıl da devam ediyor. Vekalet veren her bağışçımız adına yine fidanlar dikerek geleceğe umut oluyoruz. Ülkemizde ve Afrika’da uyguladığımız projemizde, uygun fidan türü ve dikim yerleri yetkili kişi ve kurumlarla belirlenerek dikimi gerçekleştirilmektedir.

*2023 yılı vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında 11380 hisse kurban kesilmiş ve hak sahiplerine ulaştırılmıştır. Yardımeli ekipleri kurban payları ile birlikte yetimlere hediyeler, muhtaç ailelere nakdi ve ayni yardımlarda da bulunmuşlardır.

Bu kurban bayramında bağışçılarımızın destekleriyle 472bin kardeşimize ulaşmış olmanın mutluluğunu tüm hayır sahipleriyle paylaşıyoruz.

İyi insanlar, iyi ki varsınız…

Paylaş