Banka HesaplarıBağış Yap

Bayram Mesajı

Bayram Mesajı

Yardımeli YK Başkanı Dr. Sadık Danışman’ın bayram mesajı...

“Paylaşalım İyiliği, Yaşatalım Kardeşliği” anlayışı ile başladığımız Ramazan/2018 çalışmalarının başarılı ve bereketli bir şekilde tamamlamış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Rabbimize hamdolsun.

Bu Ramazan da yurt içinde 81 ilimizde, yurt dışında 20 farklı bölgede, şubelerimiz, ofislerimiz, temsilciliklerimiz, gönüllülerimiz ve partner kurumlar ile koordineli yapılan çalışmalar sonucunda, emanetler hak sahiplerine ulaştırıldı. Tüm Yardımeli ekiplerine bu hassas, fedakar, gayret ve çabalarından dolayı tüm mazlum, muhtaç ve yetimler adına teşekkür ederim.
 


 

Yaşadığımız bu çağda, bireyselleşme öne çıkarken, yardımlaşma ve paylaşma göz ardı edilirken, haksızlık ve zulüm almış başını gidiyorken bizlerin hiç mi sorumluluğu yoktur? Bir Müslüman olarak, “Mü'minler ancak kardeştirler” ilahi emrinin gereğince hareket etmemiz gerekmiyor mu ? Unutmayınız, bizden bir destek bekleyen, bir adım bekleyen; elimizi uzatmamızla hem dünyası, hem ahretinin kurtulmasına vesile olacağımız bir çok kardeşimiz var. Açlık, yoksulluk ve mağduriyetler karşısında kardeşlerimizin yanında olmakla birlikte, vahiyle inşa olmuş nesillerin yetişmesi için gayret ve çabalarımız devam ediyor ve devam edecektir inşallah. Bu kutlu yolculukta bizimle birlikte yürüyen tüm gönül dostlarına, hayır sahiplerine ve bağışçılarımıza şükranlarımı sunarım. 
 


 

“Bayram, sevindiğin kadar değil, sevindirdiğin kadar bayramdır..”

Bir fazla mağdura daha ulaşmak, bir yetimin daha başını okşamak amacıyla başlayan Ramazan çalışmalarımızda, doğudan batıya, kuzeyden güneye, Asya’dan Afrika’ya, Ortadoğuya, Balkanlara hayır ve kardeşlik köprüleri kuruldu, iftar sofraları paylaşıldı, yetimler sevindirildi. 

46 Bin yetime bayramlık kıyafetler hediye edildi,

52 Bin kumanya ve hediye kart dağıtımı yapıldı,

115 Bin kişiyle iftar sofraları paylaşıldı,

3 bin Kur’anı Kerim hediye edildi.

Sevindirdiklerimizle bizler de sevindik, mutlu olduk.

Geride bıraktığımız Mübarek Ramazanı Şerifin, bizlere kazandırdığı güzel melekelerin bir ömür boyu hayatımızda bize yoldaş olmasını niyaz eder; ümmetin bir ve beraber olduğu, mağduriyetlerin, zulüm ve haksızlıkların olmadığı, yetimlerin yüzünün hep güldüğü gerçek bayramlarda buluşmak duasıyla; Ramazan Bayramınızı tebrik ederim.

 

Dr.Sadık Danışman
Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı

Paylaş