Banka HesaplarıBağış Yap

Bayram Sevincini Kardeşlerimizle Paylaştık

Bayram Sevincini Kardeşlerimizle Paylaştık

İyilikleri şahit olsun diyerek başladığımız 2010 Kurban organizasyonu hamd olsun başarı, bereket ve hayır dolu olarak gerçekleşti.

 

Paylaşmanın ve yardımlaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşadık…

İyilikleri şahit olsun diyerek başladığımız  2010 Kurban organizasyonu  hamd olsun  başarı, bereket ve hayır dolu olarak  gerçekleşti.

Türkiye’de farklı illerde ve yurt dışında 20  farklı ülkede  kesilen kurbanlar , yine aynı bölgede yaşayan ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.Kardeşliğin, paylaşmanın, vefanın ve iyiliğin  doruğa çıktığı  çalışmalarımızda  mutluluk ve sevinç,  hüzün ve duygusallık aynı anda yaşandı.

İyiliğin iyilik edene de iyilik olduğunu hatırlatmaktı amacımız. Kurban ve yapılan tüm iyilikler , hayır yapma değil, bilakis hayra ermedir.Güzel olan yolda, güzellerle birlikte, güzel adımlarla, güzel bir yerlere yürümenin mutluluğunu yaşıyoruz.. Yardımeli Derneği ekipleri, gittikleri bölgelerde, bizzat isim okuyarak, kesim ve dağıtım  faaliyetlerinin  başında bulunarak, büyük bir titizlik ve özenle kurban kesimini gerçekleştirmişlerdir.

Yurda dönen gönüllü ekiplerimiz verilen emaneti yerine ulaştırmanın huzuru yanında,  kardeşlerimizden getirdikleri dua ve selamları heyecan ve sevinçle bizlerle paylaşmışlardır. Sadece et dağıtmak amacıyla bölgeye gitmeyen ekiplerimiz, bölgenin  sosyal ve ekonomik yapısına ,  eğitim ve kültür  düzeyi hakkında da incelemeler yapıp, bölgeye yönelik  kalıcı proje ve faaliyetleri de raporlamaktadırlar.Bu raporlar  ileriye dönük yapılan planlamalara da ışık tutmaktadır.

Pakistan’lı kardeşlerimizin hep yanında idik, yine onlarlayız.

Pakistan’ın  üç farklı bölgesinde (Pencap, Serhat, Keşmir) kurbanlar kesildi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.3200 hisse kurbanın kesildiği Pakistan’da kardeş aile projemiz kapsamındaki kardeş ailelerimiz de ziyaret edilerek, hediyeler verildi.

Sudan için büyük hedeflerimiz var

Sudan’a giden ekiplerimiz de 3 farklı yerde(Darfur, Hartum, Kesele)  kurbanları keserek, kardeşlerimize ulaştırmışlardır. Sudan ‘da devam eden projelerimizi de  yerinde  kontrol eden ekiplerimiz , bölgedeki ihtiyacı bir kez daha vurguladılar. Eğitim köyümüz ve kompleksimizin bir an evvel  hizmete girmesi noktasında görüşlerini ifade ettiler. Yetimhanesi, camisi, eğitim mekanları, yemekhanesi v.b. oluşacak olan kompleks, eksiklerine rağmen hizmete devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde hızlanacak olan çalışmalarımız sonucunda, Sudan’da  örnek bir proje olacaktır.

Necaşi’nin torunları bizi bekliyordu.

Kardeş aile projemiz kapsamında olan Etiyopya’yı unutmamız mümkün değildi. Hem kardeş ailelerimizi hem de , diğer aileleri kurban bayramı vesilesi ile ziyaret ettik, bayramlaştık, hediyeleştik. Yokluk ve açlıkta ilk sıralarda olan ülkede  kurban etleri büyük sevinç ve mutluluk oluşturdu. Belki de kurban bayramı dolayısıyla , karınları ilk defa tam doydu, et yiyebildi. Dernek Başkanımız Sn Dr. Sadık Danışman başkanlığındaki ekibimiz, Necaşinin köyünü de ziyaret edip,  köylülere kurban eti ve hediyeler dağıttılar.

Gazze’yi unutmadık  

Bu sene Pakistan’daki sel felaketinden dolayı , tüm dikkatlerin üzerine çevrilmesi sebebiyle, bağışların çoğu oraya yöneldi. Ama bizler GAZZE’yi unutamazdık, unutmadık, unutturmayacağız. Çünkü oradaki mağduriyet, mahrumiyet diğer bölgelere  kıyasla daha farklı ve daha zor. Gazze’de bulunan ofisimiz çalışmaları sonucunda temin edilen hayvanlar  kesilmiş ve kardeşlerimize dağıtılmıştır.

Filistin Mülteci Kampları kendilerine uzanacak bir el bekliyor

Mülteci kamplarında yaşam o kadar zor ki , anlatılamaz. Kendilerine uzanacak bir el bekliyorlar. Ve o el bağışçılarımızın desteği ile YARDIMELİ  oldu. Ürdün, Suriye ve Lübnan mülteci kamplarında kesilen kurbanlar , kampta yaşayan  kardeşlerimize dağıtılmıştır.

Malavi’ de  bize kucaklarını açtılar

Afrika’nın küçük bölgesi Malavi , Tüm misyoner faaliyetlerinin  çalışmalarıyla hareketli. Malavi’ye giden ekibimiz, zorlu ve meşakketli yolculuktan sonra bölgeye ulaştı ve kardeşlerimizle kucaklaştı. Kilometrelerce uzaktan gelmiş olan ekibimizin onlar için ayrı bir önemi vardı. Yoksa dağıtılan kurban etlerine bakan yoktu. Tanımadıkları, görmedikleri, bilmedikleri kardeşlerinden onlara hediyeler , kurbanlar gelmişti. Onlar için bu daha önemli idi. Ekimiizin hazırladığı rapor doğrultusunda bölgede daha kalıcı ve faydalı projeler gerçekleştireceğiz inşallah.

Balkanlar  yanıbaşımızda bizi bekliyor

Balkanlar hemen yanımızda olmasına rağmen, unutulan ve o kadar da islama ve Müslümanlara hasret bir bölge. Bosna, Romanya ve Makedonya’da  kesilen kurbanlarımız, hediye olarak dağıtıldı, bayramlaşıldı.

Türki Cumhuriyetler  bizi takip ediyor

Türki Cumhuriyetlerde yaşayan kardeşlerimiz gözlerini ve umudunu  Türkiye’ye dikmiş, bizleri takip ediyor. Kırgızistan, Azerbeycan, Kazakistan ve Moğolistan’da kesilen kurbanlar ,  kardeşlerimize dağıtılmıştır.

Çin Hun Türklerini,  Doğu Türkistan’lı kardeşlerimizi, Irak Türkmenlerini de unutmadık

İslam cografyasının kanayan yarası, ama unutulan yerleri Kafkaslar ve Afganistan’da  zor şartlarda kesilen kurbanlar  kardeşlerimize ulaştırılmıştır.

Bangladeş ve Arakan müslümaları için de bölgeye gönderdiğimiz kurbanlar , görevli kişiler tarafından kesilmiş  ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmıştır.

Paylaş