Banka HesaplarıBağış Yap

Bayram Tebriği

Bayram Tebriği

Değerli Gönül Dostları, öncelikle, bizleri bir Kurban Bayramına daha ulaştıran Rabbimize hamd ediyorum.

Kurulduğu günden itibaren ülkemizde ve mağdur-mazlum coğrafyalarda sizlerin desteği ve dualarıyla hayra köprü olmaya gayret ediyoruz. Hayır sahiplerinin güvenine mazhar olmanın yanında, dünyanın farklı bölgelerindeki kardeşlerimize umut götürmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Sevindirdiklerimizle bizleri sevindiren Rabbimize, ne kadar şükretsek az kalıyor..

Ülkemizde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 2 büyük deprem sonrası, sizlerin desteği ve dualarıyla yaraların bir an evvel sarılması hususunda hep birlikte gayret ettik. Bu süreçte, hayır sahibi ve vicdanlı dostların desteği ve katkılarıyla, zor durumda bulunan kardeşlerimize ulaşabilme hususunda tüm imkanlarımızla, ekiplerimizi seferber ettik. Deprem bölgelerinde hâlâ bir hüzün ve burukluk ilk etapta göze çarpsa da; bizler birlikte BAYRAM yapabilmek, birlikte sevinmek amacıyla Kurban Organizasyonumuzun önceliğini bu bölgelere verdik, kardeşlerimizle kucaklaşarak, selam ve dualarınızı iletmekti amacımız..

2023 Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, bizzat Yönetim Kurulu üyelerimizin gözetiminde sınırlar ötesinde bizleri bekleyen kardeşlerimize de sizlerin emanetlerini bayram süresince ulaştırmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz. 

Her kurbana 1 fidan projesi, 2018 yılında başladığımız ve başarı ile uygulanan farklı bir proje. Kesilen her kurban için, Afrika’da ve Türkiye’de dikilen meyve fidanları gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel hediye. 2023 Kurban Organizasyonu kapsamında da, kesilen her kurban için meyve fidanları toprakla buluşturulacaktır.  

Bağışçılarımızdan aldığımız kurban emanetlerini hak sahiplerine ulaştırmanın yanında; yetimlerin yüzündeki tebessüme, annelerin dilindeki duaya, babaların gözündeki şükran ifadesine şahid olmak, mutlulukların en güzeli bizler için.

Emanetleri hak sahiplerine ulaştırmak için bayramlarını kurban eden görevli-gönüllü Yardımeli ekiplerine, Temsilcilerimize, şube ve ofis görevlililerimize, mazlumlara ulaşmak için yollarda olan tüm STK temsilcilerine, yurt dışındaki yerel partner kurumlarına, bizlere güvenen bağışçılarımıza, ihtiyaç sahibi ailelerimize ve her zaman dualarıyla yanımızda olan tüm dostlara bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Bu vesile ile, Mübarek Kurban Bayramımızı tebrik eder, sağlık, mutluluk, huzur içerisinde sevdiklerinizle birlikte nice bayramlara ulaşmanızı temenni ederim.

Rahmana açılan eller, yapılan dualar neticesinde, Kurban Bayramımızın,  ülkemiz için, İslam coğrafyası için, insanlık için huzur, sağlık, barış ve hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz eder muhabbetlerimi sunarım.

Dr.Sadık Danışman
Yardımeli Derneği Genel Başkanı

Paylaş