Banka HesaplarıBağış Yap

Bayramını Kurban Edenler Yollara Düştü

Bayramını Kurban Edenler Yollara Düştü

Kurban 2012 Organizasyonunu "Kurban Yakınlaşmadır, Paylaşmadır, Bayramlaşmadır" sloganıyla başlatan Yardımeli, 30 ülkede 40 bölgede keseceği binlerce kurban için Yardımeli Gönüllüleri dünyanın dört bir yanına dağıldı.

Kurban 2012 Organizasyonunu "Kurban Yakınlaşmadır, Paylaşmadır, Bayramlaşmadır" sloganıyla başlatan Yardımeli, 30 ülkede 40 bölgede keseceği binlerce kurban için Yardımeli Gönüllüleri dünyanın dört bir yanına dağıldı.

Başta Türkiye olmak üzere Arakan, Somali, Filistin-Gazze, Sudan, Suriye, Pakistan, Balkanlar Kafkasya, Afrika ve diğer ülkelerde ve bölgelerde kurban vesilesiyle "Gönül ve Şefkat Köprüleri" kurulacak.

Yardımeli gönüllüleri, Türkiye ve Avrupa’nın farklı bölgelerinden hareket ederek İstanbul’da buluştular. Dernek Merkezinde bir araya gelen gönüllülerle son istişareler yapılarak, dualarla yolcu edildiler. Yardımeli Gönüllüleri yanlarında götürdükleri hediye, dua ve selamları gittikleri yerdeki kardeşlerimize ulaştıracak ve kucaklaşacak.

Şunu bir kez daha ifade etmekte fayda var: Amaç, gidilen yerlere birkaç kilo et ulaştırmak değildir. Asıl gaye var olan kardeşliğimizi güçlendirip, pekiştirmektir. Yardımeli Gönüllüleri, gittikleri her yerde başka projeler geliştirmekte,  bölge insanının faydasına olan kalıcı hizmetlerin çalışmalarını yapmaktadırlar.  

Bağışlanan kurbanlar, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak yardımlaşmanın ve dayanışmanın en güzel örnekleri sergilenecek; yoksullar, muhtaçlar ve mağdurlar için aynî ve nakdî yardımlar yapılacak, hediyeler verilecek.

Gazze’ye ve Filistin Direnişine Selâm Olsun!

Dernek Başkanımız başkanlığındaki ekibimiz Mısır üzerinden Gazze’ye hareket etti. Gazze’deki kardeş ailelerimizle bir araya gelecek olan Dr. Sadık DANIŞMAN ve beraberindeki heyet Gazze İslam Üniversitesi başta olmak üzere bir dizi resmi ziyarette de bulunacaklar. Kardeş Ailelerimizi ziyaret edip aynî ve nakdî yardımlarda bulunacaklar; hediyeler verip yetimleri, muhtaçları sevindirecekler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Yardımeli Derneği Genel Başkanı Dr. Sadık Danışman şunları söyledi: “Bu yıl 6.sını gerçekleştireceğimiz vekâlet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonunda 30 ülkede 40 farklı bölgede bize emanet ettiğiniz kurbanları keseceğiz ve ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız inşallah.

Bugün İslam coğrafyasına baktığımızda hemen hemen tüm çevremizde Filistin’de, Gazze’de, Suriye’de, Myanmar(Burma)’da, Somali’de, Afganistan’da, Pakistan’da, Sudan’da, Çeçenistan’da, Libya’da, Mısır’da, Irak’ta ve diğer ülkelerde yaşanan ya savaştır, ya mülteciliktir, ya yoksulluktur, ya doğal afettir… Bu durumlarla baş başa bırakılan bir coğrafya görmekteyiz. 

Bizler Yardımeli olarak her zaman Hakk’ın, haklının, mazlumların, muhtaçların ve mağdurların yanında olduk ve inşallah bundan sonrada olmaya devam edeceğiz. Bu bayram vesilesiyle Yardımeli Gönüllüleri olarak dünyanın dört bir yanına dağıldık, oraya giden kardeşlerimiz ülkemizi ve derneğimizi en iyi şekilde temsil edecekler inşallah.

Gittiğimiz yerlerde yoksullar, mazlumlar, muhtaçlar için kurbanlar keseceğiz,  aynî ve nakdî yardımlar yapacağız, hediyeler vereceğiz inşallah.Bu vesileyse tüm İslâm âleminin ve gönüllülerimizin Kurban Bayramını şimdiden tebrik ediyorum, dualarınızı bekliyorum” diye konuştu.

Kurban Hisse Bedeli: 260 TL Olarak Belirlenen Bölgeler

Sudan- Somali- Kenya(Dadaab Kampı) – Habeşistan -Arakan Mülteci Kampı (Bangladeş) -Pakistan- Keşmir- Tanzanya- Malavi - Nijer- Azerbeycan-Kırgızistan – Kazakistan – Moğolistan – Afganistan - Bulgaristan-Batı Trakya - Romanya- Kafkaslar – Çin - Doğu Türkistan-Moritanya-Makedonya

Kurban Hisse Bedeli: 480 TL Olarak Belirlenen Bölgeler

Türkiye – Filistin-Gazze - Filistin Mülteci Kampları (Ürdün, Lübnan, Suriye) Bosna - Irak

Paylaş