Banka HesaplarıBağış Yap

Bekir Bozdağ dan Anlamlı Mesaj: Mü'minler Ancak Kardeştir

Bekir Bozdağ dan Anlamlı Mesaj: Mü'minler Ancak Kardeştir

Resmi temaslarda bulunmak üzere Sudan'da bulunan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Yardımeli Derneğinin Akabe Yetimler Külliyesini ziyaret etti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ  ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Sudan’ın başkenti Hartum’da bulunan Akabe Yetimler Külliyesini ziyaret etti.

Bekir Bozdağ  ve beraberindeki heyet Yetimhanede bulunan Ana Kız Hatun Camii’nin açılışını yapıp öğle ve ikindi namazlarını eda ettiler.

Yetimleri topluca selamlayan heyet, 60 yetimden marşlar dinlediler ve hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Daha sonra Sudanlı Musa kütüphanesini ziyaret ederek Akabe Yetimler Külliyesi Eğitim Müdürü Hasan Hafızoğlundan Sudanlı Musa hakkında bilgi aldılar.

Öte yandan, yetimleri sınıflarında ziyaret eden heyet öğrencilerle sohbet etti. Başbakan yardımcısı Bekir Bozdağ, sınıf tahtasına Arapça ve Türkçe ''Ancak mü'minler kardeştir '' ayetini yazarak bunu asla unutmayınız ibaresini yazdı. Bozdağ, minik yetimlerin başarılı olanlarını Türkiye'ye davet ederek, gelecekte devlet bursuyla Türkiye'de Üniversiteyi okuyabileceklerini söyledi.

Yetimlerin yatakhanelerini gezip öğle yemeğini yiyen Bekir Bozdağ  ve beraberindeki 50 kişilik heyet daha sonra yetimhaneden ayrıldılar.

Paylaş