Banka HesaplarıBağış Yap

Bekleyenlerle BAYRAM ettik..

Bekleyenlerle BAYRAM ettik..

Bayramlar sevinç,bayramlar mutluluk, paylaşmaktır bayramlar, sevindirmek, sevindiğinle sevinmektir bayramlar, bayramlar sevinme terbiyesi, sevinme ahlakıdır bayramlar..

Salgın hastalık, doğal afetler, ekonomik sıkıntılar, iç çatışmalar ve mülteci hareketliliği gölgesinde ulaştığımız Kurban Bayramı, insanlığın bir nefes almasına vesile oldu hamdolsun.

Bu süreçte bizleri destekleyen, fiili ve kavli dualarıyla hep yanımızda olan gönül dostlarına, hayır sahiplerine bir kez daha mazlumlar adına, mağdur ve muhtaçlar adına, yetimler adına şükranlarımızı sunuyoruz.
 


Bekleyenlerimiz vardı..

13 yıldır yapılan insani yardım faaliyetleri ve kurban organizasyonları kapsamında, dünyanın farklı bölgelerinde, kilometrelerce uzaklardaki kardeşlerimiz yollarımızı gözlüyordu.. Onların beklentilerini, umutlarını boşa çıkaramazdık..

Paylaşım rekorları kırıldı..

Allah’a hamd ediyoruz ki, bir kez daha, dünyanın en ücra köşelerine kadar giden insani yardım kuruluşlarının organizasyonları ile, mahallelerde, köylerde, şehirlerde kesilen kurban paylarının komşulara dağıtılması ile, bayramlaşmalar, hayır duaları ve kurulan gönül köprüleri ile yeryüzünde paylaşım rekorları kırıldı hamdolsun.
 


Türkiye ile birlikte 26 ülke, 53 farklı nokta

2020 yılı Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu, başta Türkiye olmak üzere 26 ülke ve 53 farklı noktada gerçekleştirildi ve kurban payları hak sahiplerine ulaştırılmaktadır.

Pandemi nedeniyle bu yıl kurban organizasyonu biraz daha sakin ve tedbirler kapsamında gerçekleştirildi. Kalabalık ve kapalı ortamlardan uzak duruldu, temizlik ve mesafe kurallarına dikkat edildi.

Özellikle dağıtımlar esnasında, ihtiyaç sahipleri gruplar halinde davet edildi ve yapılan planlama çerçevesinde dağıtımlar yapıldı.
 


Teşekkür ve dualar hayır sahiplerinin hakkı..  

Türkiye, Asya, Afrika, Balkanlar, Ortadoğu ve Filistin-Gazze’de gerçekleştirilen kurban organizasyonu kapsamında, Yardımeli ekiplerinin üzerinde bir sorumluluk daha birikti. O sorumluluk; kurban paylarının ulaştığı her evden, her çadırdan, her mahalleden, her köyden; Rahman’a açılan eller, dillerden dökülen dua ve teşekkürler..Bunların hepsi hayır sahiplerinin hakkı. KABUL EDER MİSİNİZ ?

2020 Vekalet yoluyla kurban kesim ve dağıtım organizasyonu kapsamında, Türkiye dahil 26 ülkede toplamda 8500 hisse kurban kesilmiş ve hak sahiplerine ulaştırılmaktadır.  Bu süreçte, Kurban paylarının yanında, bayram öncesi yetimlerin bayramlık kıyafetleri, nakdi yardımlar, ayni-ev eşyaları, sağlık ve fatura ödeme destekleri ile birlikte 500 bin insana ulaşılmıştır.
 


1 Kurban 1 fidan projesi kapsamında, kesilen her kurban için Türkiye ve Afrika’da meyve fidanları dikilecektir. Afrika’da çorak ve kurak topraklara can verecek olan fidanlar, gelecek nesiller için de umut olacaktır. Meyve fidanları, her bölgenin iklim şartlarına, toprak yapısına ve dikim zamanlarına uygun şartlarda toprakla buluşturulacaktır.

Paylaş