Banka HesaplarıBağış Yap

Ben seçimimi yaptım: KARDEŞLİK

Ben seçimimi yaptım: KARDEŞLİK

Sevgili Peygamberimiz, Mekke’den Medine’ye hicret ettiğinde, kendisini karşılamaya gelen o heyecanlı ve kalabalık topluluğa yaptığı konuşmada şöyle demişti: “Ey Allah’ın kulları, KARDEŞ OLUNUZ”.

Günümüzde bu Nebevi çağrıya ne kadar çok ihtiyacımız var.

2007 yılından buyana devam eden Yardımeli Kardeş Aile Projesi, hayra gönül vermiş bağışçılar ile mağdur aileler arasında hayır köprüsü olmaya devam etmektedir.
 


 

Kardeşim Olur Musun?

Dileriz ki yeryüzünde savaşlar, sömürü, zulüm ve insan hakkı ihlalleri hiç olmasın. Ama, savaş malzemelerini birbirlerine karşı güç gösterisi olarak mazlum insanlar üzerinde deneyecek kadar insanlıklarını yitirmiş ülkeler topluluğu ile aynı dünya üzerinde  yaşamak zorundayız.

Uluslararası sözleşmelerin kağıt üzerinde kaldığı bir zaman diliminde yaşıyoruz.Ekonomik gücünü yoksul insanları sömürü hakkı olarak kullanan ülkelerde, milyonlarca insan dünya üzerinde savaşlar,ekonomik krizler ile abluka altına alınmış durumda.Bu ülkeler adeta insanlığı yok etmek üzere kendi aralarında bir yarış içerisindeler.

Birçok ülkede savaş ve istikrarsızlık nedeniyle insanların üretim yapması ve hayatlarını idame ettirmeleri zorlaşmaktadır.Yardımeli Derneği olarak ümmet coğrafyasında yaşanan bu dram nedeniyle, zulüm ve haksızlıklara maruz kalmış insanlığa duyarsız kalmayarak; geliştirilen Kardeş Aile Projesi ile mağdur insanlara ulaşma imkanı sağlamaktadır.
 


 

HAYRA KÖPRÜ OLAN GÖNÜLLER..

2007 yılından günümüze kadar sürdürülebilir proje olma özelliğini taşıyan Kardeş Aile projesi ile, desteklenen ülkelere her geçen yıl yenileri eklenerek daha fazla muhtaç aileye ulaşma imkanı olmuştur. İnsanların mağduriyetleri göz önüne alınarak, eğitimden sağlığa, temel gıda maddelerinden kıyafete, eğitim kurumlarından yaşanabilecek mekanlara kadar, her türlü desteğin sağlandığı, Kardeş Aile Projesi ile aileler, geleceğe yönelik hayaller kurabilmekte, yarınlara umutla bakabilmektedir.

Hayr sahiplerinin, projeye olan ilgisi her geçen gün artmaktadır. Sürekliliği olan, irtibatın devam ettiği, kardeşinin derdiyle dertlenen aileler arasında, bizzat kardeş ailesini yaşadığı ortamda, evinde ziyaret eden, onu evine davet eden aileler bulunmaktadır .

Bağışçıların gönüllülük esasına dayalı olarak gönderdikleri bağışları düzenli periyotlar ile bölgelere gönderilerek,bizzat ailelerimize teslim edilmekte ve dağıtım süreçleri denetlenmektedir.

Sizin de rengi farklı, dili farklı; belki dünya gözü ile görüşemeyeceğiniz bir kardeşiniz olabilir.


KARDEŞ AİLE PROJESİ'ni incelemek için tıklayınız.

Paylaş