Banka HesaplarıBağış Yap

Bir Kültür Hizmeti Daha

Bir Kültür Hizmeti Daha

Öğrencilerimize bir kültür hizmetini daha hediye ediyoruz.

Öğrencilerimize bir kültür hizmetini daha hediye ediyoruz.

Kültürümüzün önemli karakterlerinden, hem düşündüren, hem güldüren, alim , filozof bir bilge Nasrettin Hoca. 1300 lü yıllarda Konya Akşehir civarında yaşadığı bilinmektedir. Hazır cevaplığının öne çıktığı kıssalarında , felsefi  yaklaşımları ve bilgeliği de dikkat çekmektedir.

Suriye'deki savaştan dolayı Türkiye'de bulunan ve kamplarda yaşayan  Suriyeli misafir  öğrencilere, Nasrettin Hoca'yı tanıtmak, O'nun engin zekasını ve bilgeliğini anlatabilmek amacıyla bir kitap hazırladık. Yardımeli ve  Yurt Dışı Türkler ve Akraba Toplulukları'nın  ortak bir projesi kapsamında "Nasrettin Hoca Kıssaları" kitabımız arapça ve türkçe olarak hazırlandı. Suriyeli öğrencilerin türkçe öğrenmelerine de fayda sağlayacak olan kitabımız, kamplarda eğitim gören öğrencilere dağıtıldı.

Adana ve Osmaniye 'de bulunan kamplardaki öğrencilere İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile dağıtımı yapılan kitapları,  hediyemiz olarak dağıtılan  boyama kalemleri  ile boyama yapabilecekler. Eğitimi eğlenceli hale getiren kültür hizmeti  "Nasrettin Hoca Kıssaları"  kitabımız hayırlı olsun. 

Paylaş