Banka HesaplarıBağış Yap

Bir Yanımız Üşüyor

Bir Yanımız Üşüyor

Suriye'de yaşanan savaşa sessiz kalmayan Yardımeli, ilk günden itibaren kesintisiz olarak yardım elini uzattığı Suriyeli misafirlerimiz için yeni bir yardım konvoyunu daha yola çıktı.

Bir Yanımız Üşüyor !

Suriye'de yaşanan savaşa sessiz kalmayan Yardımeli, ilk günden itibaren kesintisiz olarak yardım elini uzattığı Suriyeli misafirlerimiz için yeni bir yardım konvoyunu daha yola çıktı.

Kış geldi. Soğuk ve buz kesen havalar kendini hissettirmeye başladı. Suriyeli misafirlerimize de , sokakta , barakada yaşayan mültecilere de kış geldi farkında mıyız?

Suriye'deki dram karşısında, gerek Suriye içlerinde, gerekse hem sınır boyunca, hem de Türkiye'nin farklı bölgelerinde bulunan Suriyeli Misafirlere imkanlarımız ölçüsünde yardımelini uzatmaya gayret ettik. Hatay, Kilis, Urfa' da bulunan temsilciliklerimiz aracılığı ile  insani yardımlar, yakacak ve gıda yardımları kesintisiz devam etti. Başta Ankara ve Kayseri olmak üzere, Anadolunun birçok ilindeki şube ve temsilciliklerimiz de, kendi bölgelerindeki mültecilere yardımcı olmaya çaba göstermektedirler.

Soğuk kış günlerinin başlaması nedeniyle, İstanbul, Sakarya, Kütahya'da oluşturulan  yeni yardım konvoyumuz yola çıktı. Kışlık kıyafet, battaniye ve çocuklara hediyelerden oluşan malzemeler, Urfa ve Kilis temsilciliklerimiz aracılığı ile mültecilere ulaştırılacak.

Yardım malzemelerinin mültecilere ulaştırılması sırasında dağıtımlara iştirak etmek amacıyla, İstanbul'dan Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman başkanlığında bir heyet te yola çıktı. Konu ile ilgili açıklama yapan Danışman " Bizler yardımeli olarak ilk günden beri mazlum Suriyeli kardeşlerimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Kadınlar, çocuklar ve yaşlılar maalesef bu tür ortamlarda en çok etkilenen ve zarar gören savunmasız kesim oluyor. Bu durumu göze alarak, çalışmalarımızı ve yardımlarımızı yapmaya çalışıyoruz. Nesiller yok oluyor farkında mıyız? Yardımeli Derneği'nin  "Bir nesil yok olmasın " parolası ile başlattığı eğitim seferberliği hamdolsun olumlu sonuçlarını vermeye başladı. Savaş ve mültecilik psikolojisinden uzak tutulmaya çalışılan çocuklar, eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları ile inşaallah geleceğe umutla bakabilmektedirler. Şu ana kadar 4 okulumuz hizmet vermektedir. İnşaallah yakın bir zamanda Hatay Kırıkhan ilçesinde yeni bir okulu hizmete açarak, Suriyeli masum yavrularımıza hizmet edcektir. Bizlere destek olan, katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum." dedi.

Paylaş