Banka HesaplarıBağış Yap

"Bir Yetimi de Siz Sevindirin" Kampanyası

Yetimler… Bizlere Allah’ın birer emaneti olan yetimler… Başları okşanmaya, giydirilmeye, sevindirilmeye muhtaç yetimler…

Yetimler… Bizlere Allah’ın birer emaneti olan yetimler… Başları okşanmaya, giydirilmeye, sevindirilmeye muhtaç yetimler…

Evet, bu önemi nedeniyledir ki Peygamberimiz (s.a.v.) yetimler hakkında:“Müslümanlar içinde en hayırlı ev, kendisine iyi davranılan yetimin bulunduğu evdir. En kötü ev de, kendisine kötülük yapılan yetimin bulunduğu evdir.”  Yine Peygamberimiz (s.a.v.) bir hadiste: “Ben ve yetime iyi davranan kimse (başparmağını ve orta parmağını birleştirerek) cennette şöyle yan yanayız, komşuyuz” buyurmuştur.

Yardımeli Derneği her Ramazan’da olduğu gibi bu Ramazan’da da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine gerekli olan yardımları yapacak, yetimler ve aileleri için “İftar Programları” düzenleyecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapacak, bayramlık giysiler hediye edecek, yetimler için nakdî yardımlarda bulunacaktır. Bir yetim çocuğun bayramlık giysi bedeli 100 TL’dir.

Yetimlere Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Yardımeli Derneği’nin internet sitemizden online bağış yapılabilir. Ayrıca tüm finans kurumları, bankalar ve PTT şubelerinden YARDIMELİ hesabına havale yaparak,  yetimlerin Ramazan ve bayram sevincine ortak olabilirsiniz.

Paylaş