Banka HesaplarıBağış Yap

Bir yıl daha geride kaldı

Bir yıl daha geride kaldı

Acısıyla, tatlısıyla, hüznüyle, sevinciyle, muhabbeti ve sevgisiyle, kargaşa ve gürültüsüyle, toplumsal olayları ve doğal afetleriyle, kardeşlik, samimiyet, paylaşma ve yardımlaşmalarla 2020 yılını tamamladık.

2020 yılının en belirgin toplumsal etkisi, tüm dünyayı etkileyen corona virüs hastalığı idi hiç şüphesiz. Alışkanlıkların değiştiği, hayatın yavaşladığı; biraz daha iç bükey bir ilişkilerin yoğunlaştığı günleri hep beraber yaşadık.  İnsanoğlunun acziyetine ve zayıflığına bir kez daha şahidlik ettik.

Geçen günler, her insanın içinde farklı izler bırakmıştır mutlaka.  Unutulmayacak hatıraların ve  sevdiklerimizle birlikte yaşadığımız mutlulukların yanında, hatırlamak istemediğimiz hüzünler ve şahid olduğumuz zamanlar da 2020 yılı ile birlikte,  geride kaldı. Bir daha o anları yaşamak, o günlere dönmek mümkün değil; ama yaşanılan olaylardan ders almak, sorumluluklarımızı hatırlamak ve gereğini yapmak, mazinin bize vereceği en önemli katkı olsa gerek.
 


Bu süreçte insanlar sıkıntılarla imtihan edildi, binlerce çocuk yetim kaldı, aileler vatanlarından, yaşadıkları yerlerden sürüldüler, kaçmak zorunda kaldılar

Yardımeli, bu sıkıntılı ve zor günlerde ailelerin yanında olmaya, çocukları sevindirmeye, annelere umut olmaya, babalara moral vermeye gayret etti.
 


Milletimizin için gurur ve sevinç anlarında beraber sevindik.  Felaket ve üzücü olaylar karşısında yaraları bir an evvel sarma hususunda birlikte gayret ettik.
 


Elazığ ve İzmir depremlerinde, Giresun sel felaketinin yaşandığında, Yardımeli ekipleri bölgeye ulaşmış, acil yardımlar dağıtılmış ve sonrasında neler yapılabilirin çalışmaları yapılmıştır.
 


Pandemi nedeniyle 81 ilimizde bulunan temsilci ve gönüllülerimiz aracılığıyla,  işleri bozulan, işten ayrılan ailelere acil yardımlar kapsamında gıda paketleri, alış-veriş hediye kartları, nakdi yardımlar bizzat ulaştırılmıştır. Yaşadıkları ortamda ziyaret edilen ailelerin diğer ihtiyaçları da tespit edilerek, imkanlar ölçüsünde temin edilmiş ve ailelere teslim edilmiştir. Ev eşyaları, kıyafetler, çocuklara oyuncak ve kırtasiye malzemeleri, faturaların ödenmesi hususunda nakdi yardımlar kesintisiz devam ettirilmiştir.
 


Mübarek Ramazan ayında, ailelerin iftar ve sahur sofralarına hediyelerimizle misafir olunmuş, bayram sevinci ve mutluluğu birlikte yaşanmıştır.
 


Kurban bayramı vesilesi ile, yurt içi ve yurt dışında ziyaret edilen ailelere, kurban payları hediye edilmiş, bayramlaşılmış , dualar gözyaşlarına karışarak  paylaşma ve dayanışmanın en güzel örnekleri verilmiştir. Bayram öncesi yetim çocuklara hediye edilen bayramlık kıyafetlerle, bayram sevinci ikiye katlanmıştır.
 


Kışın gelmesi ve havaların soğuması ile birlikte, kışlık kıyafet, yakacak ve soba yardımlarının  da Anadolu’nun dört bir yanında, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılması devam ediyor. Pandemi nedeniyle dışarı çıkmanın kısıtlandığı ve vaktin büyük bir kısmının evlerde geçtiği dönemlerde, bacası tütmeyen evlere verilen sıcacık hediyelerimiz gönüllerin de ısınmasına vesile olmuştur.
 


Bir yıl daha geride kaldı.. Bir başka deyişle, Ömrümüzden bir yıl daha gitti. Önümüzde daha yaşayacağımız kaç gün var bilemiyoruz. Etrafımızdaki dostlarımızdan, sevdiklerimizden bir çok kişi, şu an aramızda yok farkında mısınız..

Yaşadığımız, nefes alıp verebildiğimiz şu anın değerini bilmek ve şükrünü eda edebilmek için daha ne bekliyoruz ki..

Unutmayınız, bugün, geri kalan ömrümüzün ilk günü. Karar verip harekete geçelim.. Haydi bismillah.

Paylaş