Banka HesaplarıBağış Yap

Birlik ve Beraberlik = TEK GÜCÜMÜZ

Birlik ve Beraberlik = TEK GÜCÜMÜZ

Batı Karadeniz’de meydana gelen ve Zonguldak, Kastamonu, Bartın ve Karabük illerimizi vuran sel felaketinde resmi kurum ve kuruluşlar hep birlikte harekete geçti.

Havadan ve karadan edilen müdahaleyle mağdur olan vatandaşlarımız kurtarıldı.

Devlet-millet işbirliği ve koordinasyonunda, yaralar sarılmaya, ihtiyaçlar karşılanmaya başlandi.

Yardımeli Bartın temsilciliğimiz de harekete geçerek; Bartın, Zonguldak, Kastamonu, Karabük merkez ve köylerindeki son durumu bölgedeki dostlarla irtibata geçerek, oluşturulan ekiplerle afet yaşanan bölgelere giderek  tespitler yaptı ve ihtiyaçları belirledi. Sürekli genel merkezle irtibat halinde olarak planlamalar yapıldı. Mağdur olan vatandaşlarımıza acil ihtiyaçlar kapsamında su ve ekmek dağıtımı yaptı. Her felakette olduğu gibi mağdur olan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.

Ülkemizde meydana gelen deprem, sel, yangın, heyelan vd. felaketlerde Yardımeli Derneği ekipleri imkanları ölçüsünde müdahale etmekte, destek olmaktadır. Bölgeden gelen raporlar ve ihtiyaçlar hususunda yardımlar bölgeye ulaştırılmaktadır.

Bu vesileyle; depremler, seller, heyelanlar, yangınlar ile mücadele etmenin en temel gereksiniminin doğa ile uyumlu bir yapılaşmadan, tabiatla barışık ve ona dost nesillerin yetiştirilmesinden geçtiğini biliyoruz. Tabiatın dengesini bozmadan, onun doğal hareketinin ve doğal işleyişinin önünde durmadan, dünyayı paylaştığımız diğer canlıların alanlarına tecavüz etmeden ve bu bilince erişmiş bir toplum inşa etmek bizi felaketlerden koruyacaktır.

İşte bunun için; Allah’ın bize emrettiği insan-tabiat dengesini korumak adına, hızla betonlaşan dünyamızı yeşertmek adına, gelecek nesillerimize daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına, bereket adına, müslüman ve insan duyarlılığı adına “1 Kurban 1 Fidan” projemiz 4 yıldır devam etmektedir. Dört yıldır uyguladığımız projede binlerce fidan dikildi. Bu yıl yine mazlum coğrafyalara ulaştıracağımız kurbanlarla birlikte binlerce fidanı da tabiatla buluşturacağız.

Biz inananlar olarak tabiatı ve tabiattaki canlıları, kendi nesillerimizi rabbimizin önce bizlere emanet ettiğine inanıyoruz. Doğal felaketlerin temel nedeninin doğayla girdiğimiz haksız mücadele olduğunu düşünüyoruz. Küresel ısınmanın, denizlerin kirlenmesinin, nebatatın ve diğer canlıların neslinin tükenmesinin ve insanlık ailesinin tehlikede olmasının temel nedeninin çevre duyarlılığının eksikliğinden kaynaklandığını düşünüyoruz.

İşte bunun için “Kurbanlar Kardeşliğe, Fidanlar İnsanlığa” diyerek yola çıktık ve insan-tabiat ilişkisinin güçlenmesine katkımız olsun diye, nesillerimizi koruyalım diye, Allah’ın rızasını alalım diye bu projemizi başlattık.

Batı Karadenizli kardeşlerimize ve milletime geçmiş olsun. Rabbimiz ülkemizi, müminleri ve tüm insanlığı felaketlerden korusun.

Paylaş