Banka HesaplarıBağış Yap

Bizleri Sevindiren Bir Ziyaret

Bizleri Sevindiren Bir Ziyaret

Yardımeli dernek merkezimize, Dernekler Daire Başkanı Sn. Mustafa Yardımcı ve İstanbul İl Dernekler Müdürü Eyüp D. Ergür Beyefendilerin teşrifleri bizleri mutlu etti.

Yardımeli dernek merkezimize, Dernekler Daire Başkanı Sn. Mustafa Yardımcı ve İstanbul İl Dernekler Müdürü Eyüp D. Ergür Beyefendilerin teşrifleri bizleri mutlu etti.

Misafirlerimiz, Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Sadık Danışman tarafından karşılandı ve ağırlandı. Dernek Genel Müdürümüz Erdoğan Karacakaya ve Genel Koordinatörümüz Osman İlhan’ın da hazır bulunduğu ziyaret sırasında yapılan sohbet ve bilgi alışverişi faydalı oldu.

Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Dr. Sadık Danışman, gerçekleşen ziyaretten duyduğu mutluluğu ifade ettiler: “Bu ziyaret, gerçekten çok önemli ve değerli bir ziyaret oldu. Birçok STK’larda görev yaptım, faaliyetlerin içerisinde oldum. Ama bu şekilde sizlerin yaptığı bir ziyarete şahit olmadım. Bu yüzden bu ziyareti çok önemli buluyorum. Ayrıca,  gerek Ankara olarak, gerekse İstanbul teşkilatı olarak STK’ların çalışma alanlarına yönelik yapmış olduğunuz kolaylaştırıcı, yol gösterici ve önünü açan hizmetlerinizden dolayı şahsınızda tüm ekibinize teşekkür ederiz. Hemen her konuda yanımızda hissettiğimiz kurumunuz, STK’ların yapmış olduğu hizmetlerin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamaktadır. Bu işbirliği ve güç birliği sayesinde, sadece yurt içerisinde değil, dünyanın dört bir yanında da artık Türkiye’nin tanınırlığı ve bilinirliği artmaktadır. Türkiye, artık her alanda örnek ve model alınan bir ülke olmuştur. Türkiye’nin enformasyon ve tanıtım ayağında, STK’ların yapmış oldukları çalışmaların ve gerçekleştirdikleri projelerin değeri çok büyüktür” dedi. 3 yıldır başarı ile uyguladığımız Kardeş Aile Projesi hakkında, uygulandığı ülkeler hakkında bilgi veren Danışman, diğer faaliyetlerden oluşan bir sunum da gerçekleştirdi. Sudan‘da yapımı devam eden Yetimler Eğitim Kompleksinin açılışına misafirlerimizi de davet eden Danışman, Somali Çocuk Hastanemizin son durumu hakkında ve Pakistan Eyüp Sultan Köyü Projesinin son durumu hakkında bilgiler aktardı.

Dernekler Daire Başkanı Sn. Mustafa Yardımcı da bu konuda STK’ların gerçekten önemli işler başardığının altını çizerek, “Bu konuda bizler, üzerimize düşen görevi sonuna kadar yapmalıyız. Bizler yolu tıkayan, engelleyen, zora sokan bir kurum olmaktan ziyade; kolaylaştıran, yol gösteren, tavsiyelerde bulunan bir görev icra etmeliyiz. Müdürlüklerimizde ve dairelerimizde şunu gerçekleştirmek istiyoruz: Sıcak bir ortam, güler yüzlü personel. Bu konuda İstanbul Müdürlüğümüzü bir kez daha tebrik ediyorum. Gerçekten bunu gerçekleştirmişler. Devlet-millet işbirliği ile hizmetlerin daha hızlı, daha güvenli ve daha sağlıklı yerine ulaştığını gördük. STK’ların gerek yurt içinde gerekse yurt dışındaki faaliyetlerini gururla takip ediyoruz. Gerçekten çok başarılı ve faydalı faaliyetler. Gerçekleştirdiğiniz projelerin bir tanıtım CD’sini, özellikle Kardeş Aile Projesinin tanıtım CD’sini bizlere ulaştırırsanız, bizler de örnek projeler olarak kamuoyu ile paylaşabiliriz” dedi.

Daha sonra, bu günün anısına ve STK’lara sağladığı kolaylık ve destekleri için Dernekler Daire Başkanı Sn. Mustafa Yardımcı Beyefendiye, Sn. Dr. Sadık Danışman tarafından plaket takdim edildi.

Paylaş