Banka HesaplarıBağış Yap

Bombalar Altında İnsani Yardımlar Devam Ediyor

Bombalar Altında İnsani Yardımlar Devam Ediyor

Hastanelerde ve evlerde yatan binlerce yaralı Gazzeliyi teker teker ziyaret etmek, moral vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz koşturan iyilik elçileri...

Hastanelerde ve evlerde yatan binlerce yaralı Gazzeliyi teker teker ziyaret etmek, moral vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için gece gündüz koşturan iyilik elçileri...

7 Temmuz'dan bu yana terör devleti İsrail'in saldırılarında; çoğunluğu çocuk ve kadın 476 kişi şehit oldu. Yaralı sayısı ise 3 bin 130'a çıktı. Bombalamaların devam ettiği Gazze'de Yardımeli derneği şehit aileleri ile yaraları yalnız bırakmadı. Ev ev dolaşan dernek görevlileri hem moral verdiler hem de mağdurların ihtiyaçlarını karşıladılar.

 ŞEHİT AİLLERİ İLE YARALILAR ZİYARET EDİLDİ

Bombardıman altındaki Gazze halkını yalnız bırakmayan Yardımeli Derneğinin başlattığı "Gazze Acil Yardım Kampanyası" tüm hızıyla devam ederken, İsrail saldırılarında şehit edilenlerin ailelerini ve yaralıları yalnız bırakmadı. Her saniye bomba seslerinin eksik olmadığı Gazze'de şehit aileleri ile hastanelerde tedavi gören yaralıları ziyaret eden Yardımeli Ekipleri onlara moral verip nakit para yardımında bulundu.

İLAÇ SIKINTISI DEVAM EDİYOR

Hastane ziyaretlerinde yetkililer Yardımeli çalışanlarına acil ilaç yardımı yapılması gerektiğini bu konuda destek istediklerini söyledi. Yıllardır ambargo altında bulunan Gazze'de son saldırılar ile beraber ilaç stoku tamamen bitmek üzere. Acil durumlarda kullanılabilecek ilaç çeşitleri ise hemen hemen tamamen tükenmiş durumda.

SALDIRILARA RAĞMEN ÇALIŞMALAR YOĞUNLAŞTIRILDI

Saldırının ilk gününden beri Gazzelileri yalnız bırakmayan Yardımeli saldırılarda şehit olan tüm Filistinlilerin aileleri ile yaralıların masraflarını üstlendiğini açıklamıştı. Ramazan ayı için Gazzelilere kumanya dağıtan yetimler için bayramlık kıyafet alan dernek yetkilileri saldırılar ile beraber çalışmalarını artırarak şehit ve yaralıların imdadına koştu. Gazze başta olmak üzere Han Yunus ve Refah kentleri, el-Muğraka, Beyt Lahya bölgeleri ile Gazze'nin Şucaiyye mahallesinde 7 Temmuz'dan bu yana İsrail uçak ve tanklarından yapılan saldırılarda şehit sayısı 476'ya, yaralı sayısı ise 3 bin 130'a ulaştı. Binlerce ev vuruldu yüzlercesi yerle bir edildi. Cami, okul hastane ve onlarca kamu binası da vurularak yıkıldı. 

Paylaş