Banka HesaplarıBağış Yap

BOMBARDIMAN ALTINDA İNSANİ YARDIM

BOMBARDIMAN ALTINDA İNSANİ YARDIM

Gazze Ofisi 2009 yılından bu yana Gazze’de faaliyet yürütmektedir. Ofis çalışanları bombardıman altında gece gündüz çalışmalarını yoğunlaştırmış durumda

YARDIMELİ GAZZE OFİSİ 2009 YILINDAN BU YANA GAZZE’DE FAALİYET YÜRÜTMEKTEDİR

Yardımeli Derneği Gazze Ofisi 2009 yılından bu yana Gazze’de faaliyet yürütmektedir. Her ay binlerce Kardeş Aile bağışlarının organizasyonu, Kurban , nakdi yardım,  acil yardım ve Ramazan faaliyetlerini sürdüren ofis şu anda da Gazze’de Acil Yardım faaliyetlerine devam etmektedir.

GAZZE YARDIMLARI DEVAM EDİYOR

Yardımeli Gazze ofisi saldırılardan sonra “Gazze Acil Yardım” kampanyası kapsamında yardım çalışmalarına yoğunluk verdi. Saldırılardan sonra 5000 aileye gıda yardımı, 6500 aileye yemek, barınaklarda yaşayan evleri yıkılmış 500 aileye yatacak malzeme ve ilaç yardımları yapıldı.

Yardımeli Derneği Gazze Ofisi hastanelerde ve evlerde yatan binlerce yaralı Gazzeli’yi teker teker ziyaret etmek, moral vermek ve ihtiyaçlarını karşılamak için bombardıman altında gece gündüz  çalışmalarını yoğunlaştırmış bulunmakta.

KREDİ KARTIYLA BAĞIŞ

YARDIMELİ TÜM ŞEHİT VE YARALI AİLELERİNİN BAKIMINI ÜSTLENDİ

Yardımeli Derneği olarak şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da Gazze ve Filistin yardımlarımızı artırarak devam ettireceklerini ifade eden Yardımeli Gazze Ofisi Müdürü Hani El-Aga  "Şehit ve yaralıların ailelerini Kardeş Aile kapsamına alarak tüm ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Saldırılardan hemen önce Kardeş Aile kapsamında bakımını üstlendiğimiz binlerce yaralı ve şehit ailesine nakit yardımlarını ulaştırdık. Yardımeli Gazze ofisinde 9 kardeşimle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bombardıman ve çok zor şartlar altında çalışıyoruz. Kırsal kesimlerde bir çok kardeşimize ulaşamıyoruz. İsrail uçakları Seyir halinde ne varsa vuruyor. Evleri bombalıyor. Filistin'de İsrail katliamlarına karşı bundan sonra yardım çalışmalarımız daha da yoğunlaşacak  ve kardeşlerimizi asla yalnız bırakmayacağız."

Yardımeli Gazze Ofisi Müdürü Hani El-Aga sözlerini şöyle sürdürdü:  “Kardeş Aile kapsamında yardım yaptığımız ailelere ulaşmakta sıkıntılar yaşıyoruz. Bir çoğunun yaşayıp yaşamadığından emin değiliz.

ŞEHİD VE YARALI SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR

7 Temmuz'dan bu yana terör devleti İsrail'in saldırılarında; çoğunluğu çocuk ve kadın 1803 kişi şehit oldu. Yaralı sayısı ise 9 bin 370'e çıktı. Bombalamaların devam ettiği Gazze'de Yardımeli Derneği şehit aileleri ile yaralıları yalnız bırakmadı. Ev ev dolaşan dernek görevlileri hem moral veriyorlar hem de mağdurların ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

İLAÇ SIKINTISI DEVAM EDİYOR

Hastane ziyaretlerinde yetkililer Yardımeli çalışanlarına acil ilaç yardımı yapılması gerektiğini bu konuda destek istediklerini söyledi. Yıllardır ambargo altında bulunan Gazze'de son saldırılar ile beraber ilaç stoku tamamen bitmek üzere. Acil durumlarda kullanılabilecek ilaç çeşitleri ise hemen hemen tamamen tükenmiş durumda.

Paylaş