Banka HesaplarıBağış Yap

Bosna Ramazan Faaliyetleri

Bosna Ramazan Faaliyetleri

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Bosna’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor, “Kumanya Dağıtımları” ve “Kardeş Aile Ödemeleri” yapmaya devam ediyor.

Balkanlarda Ramazan ayının farklı bir yeri var. Özellikle Bosna’nın başkenti Saraybosna’da Ramazan, kendine has bir güzelliği ile yaşanıyor. Biz de Bosna’daki Ramazan güzelliğini yaşayanlardan biriydik elhamdülillah. Her taraf Ramazan’ın bereketi, rahmetini haykırıyor; camiler dolup taşıyor, herkesin yüzünde bir tatlı bir gülümseme…

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Bosna’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor,  “Kumanya Dağıtımları”  ve “Kardeş Aile Ödemeleri”  yapmaya devam ediyor.

Yardımeli Derneği Avrupa Sorumlusu Ahmet Mihmat: “Yardımeli Derneği aracılığıyla gelen yardımları burada, öncelikle Bosna’nın bağımsızlık mücadelesinde büyük emeği geçen şehitlerin ve gazilerin ailelerine,  kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara ve sakat olanlara ulaştırıyoruz. Bosnalı kardeşlerimize toplu iftarlar veriyoruz, Kardeş Aile ödemeleri ve kumanya yardımları yaptık. Ayrıca bayram öncesi Bosnalı yetimlerimizi kıyafet yardımlarıyla  sevindirdik” diye konuştu.

Konuyla ilgili konuşan Bosnalılar,“Bizlere bu kumanyaları dağıtan, bu iftarları veren, Kardeş Aile ödemelerini yapan Yardımeli Derneğinden ve kardeş ülke Türkiye halkından Allah razı olsun. Yardımeli Derneği her zaman maddî ve manevî yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu. Allah onlardan razı olsun, kardeş Türkiye halkına selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” dediler.

Paylaş