Banka HesaplarıBağış Yap

Bosna’da bir başka Ramazan

Bosna’da bir başka Ramazan

Ramazan bereketini dünyanın 20 ülkesine taşımak için yola revan olan ekiplerimiz, Anadolu’nun cömertliğini, selamını ve muhabbetini taşıyorlar farklı coğrafyalara.

Şüphesiz ramazan ayı dünyanın her tarafında kendine has bir güzelliği ile yaşanıyor. Ancak Balkanlarda özellikle Bosna’da Ramazan ayı daha farklı manevi bir havada geçiyor.  500 yıl Osmanlı hakimiyeti altında kalan ve yaşatılan gelenek ve göreneklerle ramazan ayının dünyada Anadolu ile en fazla benzerlik olduğu ülke Bosna-Hersek’tir hiç şüphesiz.

İşte, Boşnak kardeşlerimizin iftar sofralarına misafir olmak, ramazan da yalnız olmadıklarını hissettirmek için Bosna-Hersek’e giden ekiplerimiz Bosna’ya ayak basar basmaz Ramazan faaliyetleri için çalışmalara başladılar. İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere içerisinde un, yağ, şeker, bakliyat ve kuru gıdanın olduğu ramazan kumanyaları hazırlandı. Hazırlanan bu kumanya paketleri ihtiyaç sahibi Boşnak kardeşlerimize ekiplerimiz tarafından kapılarına kadar ulaştırıldı.

Yetim çocuklar bayramlara buruk girmesin diye her ramazan uyguladığımız ‘Yetime Bayramlık’ projesi kapsamında, bu ramazanda da Boşnak yetimlerimizi unutmadık. Ekiplerimiz önceden tespit edilmiş yetim çocuklara bayramlık hediyelerini takdim etti.

Anadolu’nun cömertliğini uzak coğrafyalara taşıyan ekiplerimizin yolculuğu diğer balkan ülkeleri olan Kosova, Makedonya ve Arnavutluk olarak devam edecek.

Paylaş