Banka HesaplarıBağış Yap

Bu Bayram Onlar da Bayram Yaptı

Bu Bayram Onlar da Bayram Yaptı

Yardımeli Derneği olarak Somali'deki yetimlere sahip çıktık.Onların her türlü giyim,gıda ve eğitim masraflarını karşılıyoruz.

Somali’de mevcut olan bir yetimhane, Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil tarafından tespit edilerek, Derneğimiz tarafından yetimlere sahip çıkıldı.  Bu yetimhanede, 6-15 yaşları arası, kız ve erkek ayrı bölümlerde olmak üzere 60 yetimimiz mevcuttur. Somali şartlarında zor ve sıkıntılı günler geçiren yetimler, 1 bardak su ve 1 dilim ekmek ile sabah kahvaltısı yapmakta idiler. Mogadişu ofisimizin destek ve katkıları ile artık,  günde 3/üç öğün sıcak yemek yiyebiliyorlar. Kurban Bayramı vesilesi ile ziyaret edilen yetimlere oyuncak, bayramlık kıyafet ve kırtasiye malzemeleri de hediye dilmiştir. Yetimhanenin fiziki koşullarının iyileştirilmesi konusunda da, Mogadişu ofisimiz çalışmalar yapmaktadır. Somali Koordinatörümüz Mehmet Çitil: “Yetimhanenin ve yetimlerin durumu gerçekten içler acısı idi. Burası için mutlaka bir şeylerin yapılmasını düşündük ve harekete geçtik. Yetimler için maddî desteğin yanında manevî destek de vererek, onların topluma uyum sorunun giderilmesi ve yetimlerin sağlıklı bireyler olabilmelerine katkı sağlıyoruz. Burada bulunan yetimlere Kardeş Aile Projesi (KAP) kapsamında kardeş olarak sahip çıkmaya davet ediyorum. Bu yetimler ümmetin yetimleri ve hepimize emanet.” 

Kardeş Aile Projesikapsamında Somalili ailelere sahip çıkmak isteyen hayır sahipleri Yardımeli Derneği ile irtibata geçebilirler. Bu konuda siz hayırseverlerden -daha önce olduğu gibi- yardımlarınızı bekliyoruz. Ayda 100 TL vererek siz de Somali’den Kardeş Aile sahibi olabilir, Somali kardeşlerimize yardım elinizi uzatabilirsiniz.

İnsanlığın şefkat abidesi olan Peygamberimiz (s.a.v.) içinde yetim barındıran ve yetime iyi davranılan, onların her türlü ihtiyacının karşılandığı eve/kişilere büyük önem vermiş ve şeref atfetmiş; bu konuda şunları söylemiştir: “Müslümanlar içinde en hayırlı ev, kendisine iyi davranılan yetimin bulunduğu evdir. En kötü ev de kendisine kötülük yapılan yetimin bulunduğu evdir.” Yine bir hadiste: “Ben ve yetime iyi davranan kimse (şehadet ve orta parmağını birleştirerek) Cennet’te şöyle yan yanayız” buyurmuştur.

Paylaş