Banka HesaplarıBağış Yap

Bu Ramazan da Yardımlaşma ve Kardeşlik İçinde Geçti

Bu Ramazan da Yardımlaşma ve Kardeşlik İçinde Geçti

Yardımeli, Ramazan boyunca 25 bini aşkın yetimi giydirdi, iftar sofralarında 50 binin üzerinde muhtacı ağırladı, 10 binlerce aileye ise kumanya ve kumanya kartı dağıttı.

Yardımeli, Ramazan boyunca 25 bini aşkın yetimi giydirdi, iftar sofralarında 50 binin üzerinde muhtacı ağırladı, 10 binlerce aileye ise kumanya ve kumanya kartı dağıttı.

Ramazan ayında yapılan faaliyetlerle ilgili açıklama yapan Genel Koordinatörümüz Osman İlhan, şunları söyledi:
Biz, Yardımeli olarak, Ramazan faaliyetlerimize, “Gün Yardımlaşma ve Kardeşlik Günü” sloganıyla başladık. Çünkü ihtiyaç sahiplerine destek olabilmek, onların mağduriyetlerini giderebilmek ancak hayırseverlerin gönlünden kopacak yardımlarla mümkündü. Kan bağı olmasa da, veren el ile alan el arasında can bağı oluşmasına davetçi olduk. Bu çağrımız geniş yankı buldu. Hayırsever ve gönüllülerimizin desteğiyle Türkiye'nin 81 ilinde ve dünyanın 20 ülkesinde bayramlık ile birlikte muhtaç ve mazlumlara yardım ulaştırdık. Gönüllü ve bağışçılarımızın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini ve emanetlerini gerçek sahiplerine teslim ettik. Mazlum, öksüz, yetim ve muhtaçlara umut olduk, onların acılarını paylaştık,

Derneğimiz, bayram öncesi Allah’ın insanlığa ve hassaten biz müminlere emaneti olan 25 bini aşkın yetimi giydirdi, iftar sofralarında 50 binin üzerinde öksüz, yetim ve muhtaçları ağırladı, 10 binlerce aileye ise kumanya, kumanya kartı ve fitre dağıttı.

Dünyanın 20 ülkesi ile birlikte Edirne’den Kars’a kadar öksüz ve yetim çocuklarımızz bayram öncesi bayramlıklar hediye ettik. En çok Diyarbakır ilimizdeki yetimlerimizi (1100) bayramlıklarla sevindirmiş olduk. Yetimleri giydirirken her ilde şube, temsilci, kardeş derneklerimiz ve gönüllülerimizle birlikte hayrı çoğaltarak, Ramazan faaliyetlerini kardeşlerimizle yürüttük. Öksüz ve yetimlerimizi bizzat mağazalara götürerek onların seçtikleri ve beğndikleri bayramlıkları aldık. İllerimizin bir çoğunda Suriye’li öksüz ve yetimlerimizide sevindirdik.

Kurulduğumuz 2007 yılından beri yurdumuzda ve özllikle Filistin-Gazze’de, Sudan’da, Somali’de, Pakistan’da, Suriye’de, Irak’ta, Arakan’da ve dünyanın bir çok ülkesinde Ramazan faliyetlerimizi yürüttük. Ramazan ayında yeryüznün mazlumları ve özellikle islam coğrafyasındaki acı, kan ve göz yaşı ile hayatlarını sürdüren kardeşlerimizin derdine derman olmaya, acılarını paylaşmaya, bir nebzede olsa umut olmaya çalıştık. Gönüllerimizi, imkanlarımızı onlara açtık. Sofralarımızı onlarla paylaştık.

Türkiye ve dünyadaki kardeş ailelerimize sürekli yapılan yardımlar Ramazan öncesi ve Ramazan ayı içerisinde de kardeş aile ödemelerini yaparak veren el ile alan el arasında hayır köprüsü olan derneğimiz; hayır köprülerini kurarak şefkat, merhamet, sevgi ve kardeşlik ulaştırdı. Ülkelerin ekonomik şartlarına göre 100 TL yada 200 TL aylık destekle her hayırsever aile bir muhtaç aile ile Kardeş Aile olabiliyor. Böylece muhtaç aileler bir yıl boyunca düzenli destek alabiliyor. Bu rakamların Türkiye'deki yardımseverler için yüksek olmaması, ancak bağışın ulaştırılacağı ülkeler için yeterli olması muhtaçlar için en büyük imkan. Böylece sürdürülebilirlik açısından önemli bir imkan elde ediyoruz."

Yardımeli Derneğiher türlü bağışları muhtaçlara ulaştırmak üzere gönderen tüm kardeşlerimize, hayır sever insanımıza Yardımeli adına teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunrarız.

Paylaş