Banka HesaplarıOnline Bağış

Bu Ramazanda da nice hayır köprüleri kuruldu

Bu Ramazanda da nice hayır köprüleri kuruldu

Ramazan başlamadan başladı kumanya hazırlıklarımız.

Ramazan başlamadan başladı kumanya hazırlıklarımız. Yapabildiğimiz, gerçekleştirebildiğimiz yerlerde kumanya vermek yerine kumanya kartları dağıttık, dağıtmaya devam ediyoruz. Bunu tercih etmemizin sebebi ise kumanya kartlarının standart kumanya kolilerine göre birçok avantaj barındırıyor olmasıydı.

Bir aile, neye ihtiyacı olduğunu, neyi mutfağında ya da evinde görmek istediğini bu kartlar aracılığıyla kendisi belirleme imkânına sahip oluyor. Gıda ve temizlik malzemelerinin yanı sıra, çocuklar için, gerek kırtasiye ürünleri, gerekse de oyuncak alınabiliyor. Bunu Türkiye’de yaygın bir market zinciriyle anlaşma yaparak sağladık.

Yurt dışında ise durum Türkiye’deki gibi kolay değildi. Yardım faaliyetleri yürüttüğümüz bir çok bölgede alışveriş yapılabilecek bir market bulmak dahi imkânsızdı. Bu yüzden kumanya kartları değil, doğrudan kumanya kolileri dağıttık. Kolilerin içeriğini belirlerken de o ülke ve bölge insanının tüketim alışkanlıkları ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurduk.

Kumanya kartları ya da kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, onların gözlerindeki mutluluğu tarif etmek güç oluyordu. Teşekkür ve minnet duygularının görevlilerimiz ve gönüllülerimize her yönelişinde asıl muhatabın biz olmadığımızı hatırlamaya ve hatırlatmaya çalıştık. Çünkü bizler hayırlara sadece köprüydük. Alan el ile veren elin bir araya gelmesine vesile oluyorduk. Asıl teşekkürü hak eden ise bu kaynakların oluşturulması için kazancının bir kısmını seve seve mağdurlarla paylaşma erdemini gösteren hayırseverlerimizdi.

Paylaş