Banka HesaplarıBağış Yap

Bugün değilse ne zaman…

Bugün değilse ne zaman…

Şimdi Paylaşma Zamanı diyerek başladığımız bu yürüyüşte, Mübarek Ramazan Ayının rahmet ve bereketinden istifade edebilmek duası ile çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir.

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını karşısında insanın acziyetini hissetmekle birlikte, bu sorunun çözümü ve telafisi noktasında hepimize düşen sorumluluklar vardır.

Hele hele bu zor günlerde birbirimize olan ihtiyaç her zamankinden daha fazla.

Çok şükür ki, bizim en güçlü yanımız; ihtiyaç olduğunda yardımlaşma, zorluklar karşısında dayanışma ve imkanlarımızı paylaşabilme yeteneğimizdir.

Yaşadığımız şu zor günlerde, birlik, beraberlik, dayanışma ve paylaşmanın gücünü yanımızda hissederek, zorlukların üstesinden geleceğimize olan inancımız tamdır.

"Bilir misin nedir o sarp yokuş.

Bir kişiyi daha zincirlerinden kurtarmaktır.

Veya açlık gününde (yoksulu) doyurmaktır.

Yakını olan bir yetimi, ya da evsiz barksız, yuvasız bir düşkünü..

Daha sonra iman edenlerden olmak ve birbirine hakkı ve merhameti tavsiye etmektir. (90/12-17)

81 ilimizde ekiplerimiz sahada

81 ilimizde bulunan şube, temsilci ve gönüllülerimiz, yaşadığımız zor sürece rağmen, tüm koruyucu tedbirleri alarak sahada çalışmalarına devam etmektedirler.

Özellikle, yaşlı, kimsesiz, yetim aileler büyük bir titizlikle araştırılıp, ihtiyaçları karşılanmaya çalışılmaktadır. Bu süreçte işten ayrılan, iş yapamayan, gündelikçi çalışan kardeşlerimiz için de acil yardım fonundan kaynak oluşturulmuş ve bu durumdaki kardeşlerimize ulaştırılmaktadır.
 


Mübarek Ramazan Ayı planlamalarımızı ve çalışmalarımızı günler öncesinden hazırlamamıza rağmen, gelişen bu durum karşısında hazırlıklarımızı öne çekerek, acil durum bütçesinden ilaveler yaparak, yardım ve destek çalışmaları, hak sahiplerine ulaşmaya başladı.

Ayrıca, Ramazan Ayı içerisinde gelecek olan zekat ve fitre bağışları da, hak sahiplerine Ramazan ayı içerisinde ulaştırılacaktır.


Yaşanılan durum nedeni ile, toplu iftar sofraları ve kalabalık programlar organize edilmeyecektir.

Mümkün olduğunca ekiplerimiz tarafından bizzat ulaştırılacak olan yardımlar, ailelere teslim edilecektir.

Nakden ödenecek olan tutarlar banka ve PTT aracılığı ile hesaplara gönderilecektir.
 


Yurt dışı ofislerimiz, Ramazan bereketini sınırlar ötesine ulaştıracak

Tüm dünyayı etkileyen bu salgın karşısında, yurt dışında devam eden proje ve çalışmalarımız da kesintisiz devam etmektedir. Suriye, Irak, Somali, Yemen, Sudan, Bangladeş, Arakan kampları, Filistin-Gazze ve Balkanlar’da Ramazan ayına özel çalışmalarımız ofislerimiz ve partner kurumlar vasıtasıyla mağdurlara ulaştırılacaktır.

İşgal, savaş, açlık ve kuraklıkla mücadele eden, evlerinden yurtlarından uzaklaştırılan mağdur ve muhtaç kardeşlerimizle, her yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan Ayının bereketini ve sevincini paylaşmayı sürdüreceğiz.

Yurt dışında devam eden kardeş aile, yetim eğitim destekleri, gıda, kıyafet, sağlık yardımlarının yanında, iftar ve sahur sofralarına hediyelerimizle iştirak etmiş olacağız.
 


Nasıl katkı sağlayabilirim?

Yaşanan bu süreçte ve Ramazan Ayının ruhuna uygun olarak paylaşma ve dayanışmanın en güzel örneğini veren ülkemizde, hayır sahipleri de bu yürüyüşte ekiplerimize katılabilirler, katkı sağlayabilirler.

www.yardimeli.org.tr adresinden dışarı çıkmadan, bankaya gitmeden online olarak bağışlar yapılabilmektedir.

RAMAZAN - ONLİNE BAĞIŞ

Hediye Kumanya kartları, yurt genelinde yaygın bir market zincirinden alış veriş yapma imkanı sunmaktadır. İhtiyaç sahibi, kendisi istediğini, istediği miktarda ve dilediği markadan alabilecektir. 6 aylık geçerlilik süresi olan hediye kartları, bu süre zarfında kullanılabilmektedir. Ayrıca ayni bağış olarak gelen ve hazırlanan kumanya paketleri de hak sahiplerine direkt ulaştırılacaktır.
 


Yetimlere bayramlık, bayram sevincini yetimlerin doyasıya yaşaması için en güzel hediye. Bayramlık kıyafetler, anlaşmalı mağazalardan, kendi beğendikleri modeli, istedikleri rengi tercih etme fırsatı vermektedir. Yetimler, küçük gruplar halinde mağazalara getirilerek alış verişleri bayram öncesinde yapılmaktadır.

Fitre bağışları, yurt içi ve yurt dışında bayram öncesi hak sahiplerine hiçbir kesinti yapılmadan ulaştırılmaktadır. Yurt dışı için fitre bağışında bulunacak olan hayır sahipleri, en geç bayramdan 2 gün önceye kadar bağışlarını Derneğimize elden, baka yolu ile veya online olarak ulaştırabilirler. Yurt içi fitre ve fidye bağışlarını arefe gününe kadar ulaştırmaları yeterli olacaktır.
 


İftar programları, yaşanılan süreç nedeniyle kalabalık ve kapalı alanlarda yapılmayacaktır. Özellikle kamp bölgelerinde, mültecilerin yoğun olduğu yerlerde hazırlanacak sıcak yemek ve iftariyelikler, paketlerle ve kaplarla ailelere teslim edilecektir.

Hediye Kur’anı Kerimler, özellikle yurt dışında, evinden yurdundan uzaklaştırılmış mültecilerin yoğun olduğu yerlerde, kamplarda zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren bölgelerde ve kırsal kesimlerde hak sahiplerine ulaştırılacaktır.

Gıda Bankacılığı Sistemi

Derneğimiz Gıda Bankacılığı kapsamında her türlü ayni bağışı kabul etmektedir. Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamındaki ürünleri ( gıda, giyecek, temizlik , yakacak) maliyet bedelleri üzerinden bağış yapabilir ve yaptıkları bu bağışları gider olarak vergiden düşebilirler.

RAMAZAN - ONLİNE BAĞIŞ

Paylaş