Banka HesaplarıBağış Yap

Bulgaristan Ramazan Faaliyetleri

Bulgaristan Ramazan Faaliyetleri

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Bulgaristan’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor, “Kumanya Dağıtımları” yapmaya “Yetimleri Giydirmeye” devam ediyor.

Derneğimiz, Ramazan vesilesiyle dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Bulgaristan’da da muhtaçlara, mazlumlara, mağdurlara yönelik olarak “Toplu İftarlar” düzenliyor,  “Kumanya Dağıtımları”  yapmaya “Yetimleri Giydirmeye” devam ediyor.

Ayrıca Derneğimiz Kur’an Kursu öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi, yetimleri ve kimsesizleri de kıyafet yardımlarıyla bayram öncesi sevindirdi.

Yine Prof. Dr. Nihat Bengisu ve Dr. Hamdi Kalyoncu’nun verdiği seminerler büyük bir ilgiyle takip edildi.

Yardımeli Bulgaristan Sorumlusu Mehmet Çakıl konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:“Yardımeli Derneği aracılığıyla gelen yardımları biz burada, öncelikle kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara ve sakat olanlara ulaştırıyoruz. Ayrıca külliyemizde öğrenim gören yetimlerin her türlü masrafını üstleniyoruz; bayram öncesi yetimlerimizi kıyafet yardımlarıyla da sevindirdik.

Yardıma muhtaç olan aileler bu güzel Ramazan ayında, kardeş Türkiye halkına selamlarını, dualarını ve teşekkürlerini gönderiyorlar. Biz inanıyoruz ki bu dualar sahiplerine ulaşacak. Biz de bu vesileyle Yardımeli Derneğine ve kardeş Türkiye halkına teşekkür ediyoruz."

Konuyla ilgili konuşan Bulgaristanlı Müslümanlar,“Bizlere bu kumanyaları dağıtan, bu iftarları veren Yardımeli Derneğinden ve kardeş ülke Türkiye halkından Allah razı olsun. Kardeş Türkiye halkı ve Yardımeli Derneği her zaman maddî ve manevî yardımlarıyla ve destekleriyle bizim yanımızda oldu. Allah onlardan razı olsun. Kardeş Türkiye halkına selamlarımızı ve dualarımızı gönderiyoruz” dediler.

Paylaş