Banka HesaplarıBağış Yap

Bush Zulmünün İflası

Bush Zulmünün İflası

Irak halkının sefalet, yokluk, açlık, mağduriyet ve mazlumiyetine karşı Bush suratına ayakkabı fırlatan Gazeteci Zeydi'nin onurlu davranışını destekliyoruz.

 

Irak halkının sefalet, yokluk, açlık, mağduriyet ve mazlumiyetine karşı Bush suratına ayakkabı fırlatan Gazeteci Zeydi’nin onurlu davranışını destekliyoruz.

Yüz binlerce Iraklının ölümüne, bir o kadarının yaralanmasına ve sakat kalmasına, binlerce kadının tecavüze uğramasına, dul kalmasına, binlerce Iraklının kaçırılarak hapishanelerde işkenceden geçirilmesine ve yine binlerce masum çocuğun öksüz ve yetim kalmasına, Irak halklar arasına fitne tohumları ekilmesine, on binlerce Iraklının vatanından edilmesine ve açlığa-sefalete sürüklenmesine sebep olan bir zalime karşı, tüm mazlum ve mağdur halklar ve özgürlük direnişçileri adına, kısıtlı imkanları içinde ancak ayakkabısını fırlatarak tepkisini ortaya koyan Muntazar el Zeydi’nin kendi vatanında, bu sebeple dövülerek, işkenceyle kolunun ve kaburga kemiklerinin kırılmasını ve tutukluğunun devam etmesini esefle kınıyoruz.

Vatanını işgal eden zalimlere karşı en doğal tepkisini gösteren Zeydi, hakların vicdanlarındaki özgürlük ateşini tutuşturmuştur.

Paylaş