Banka HesaplarıBağış Yap

Büyükelçimizin desteği hep yanımızda

Büyükelçimizin desteği hep yanımızda

Somalili mazlum ve mağdur insanların hizmetinde olan ve onların şifa ve umut kaynağı Yardımeli Somali Hastanesi, kaliteli hizmet ve tıbbi donanım ve cihazları ile ülkenin göz bebeği konumunda.

TCMogadişuBüyükeliçimiz Sayın Mehmet Yılmaz, Yardımeli Somali Hastanesi ziyaret ederek, yetkililerden bilgi aldı.

Büyükelçi Mehmet Yılmaz ve beraberindeki heyet,  tüm dünyayı tehdit eden corona virüsü kapsamında hastanede alınan tedbirleri ve imkanları yerinde görüşmek, istişare etmek ve gerekli önlemler hususunda bilgiler aktarmak üzere ziyarette bulundular. Ziyaret esnasında, Yardımeli Hastanesi YK Başkanı İbrahim Muhammed Hasan, Yardımeli Somali Koordinatörü Emre Çitil, Hastane Başhekimi ve hastane personelinin hazır bulundu.Ziyarette, hastane bölümleri tek tek gezilerek detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Yatan hasta odaları, poliklinikler ve yeni doğan çocuk bölümlerindeki hastalarla sohbet edildi.
 


Her zaman desteği ve katkısını gördüğümüz, tavsiyelerine değer verdiğimiz  Büyükelçimiz Mehmet Yılmaz’ı yanımızda hissetmek, Somali’de bulunan Yardımeli Ekibine ve Hastane Yönetimine güç vermektedir.

Bir çok üniteyi ziyaret eden Büyükelçimiz ziyaret sonunda memnuniyeti ileterek, emeği geçen herkese ve Yardımeli Derneği’ne tebrik, takdir ve teşekkürlerini iletti : “Yardımeli Hastanesinde bir çok üniteyi ziyaret ettik, hastalarla görüştük. Bu imkanlar ve burada olmasa idi, bir çok çocuk ve anneyi kaybedebilirdik. Türk ve Somalili hastane personelinin ortaklaşa ve fedakarca çalışmaları sonucu ortaya çıkan bir hizmettir. Emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.” Dedi.

Paylaş