Banka HesaplarıBağış Yap

Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor

2019 yılı Kurban kesim ve dağıtım organizasyonu çerçevesinde, yapılan planlama kapsamında bilgilendirme ve istişare toplantıları devam ediyor.

Türkiye başta olmak üzere 30 farklı ülkede gerçekleştirilecek Kurban2019 Organizasyonu için kurban kesimi yapılacak ülkelerde tüm hazırlıklar tamamlandı. Yapılan planlama ve hazırlıklar çerçevesinde, organizasyona katılacak ekiplere bilgilendirmeler bölge bölge yapılacak toplantılarla aktarılacak.

İstanbul’dan organizasyona katılacak gönüllü-görevli ekipler ve daha önce kurban organizasyonunda görev almış kişiler ve temsilcilerle birlikte bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman’ın, kurban organizasyonu hazırlıkları ve planlamaları tek tek katılımcılarla paylaştı: “10 yıllık bir tecrübe ve birikimle, hazırlıklarımızı tamamladık ve her an gözden geçiriyor, revize edilecekleri ediyoruz. Görevli gidecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum. Organizasyonun başarılı ve hakkıyla icra edilmesi hususunda sizlere büyük görev düşmektedir. Kurban kesimi ve dağıtımı esnasında dikkat edilmesi gereken hassasiyetlerimiz vardır. Habilin kurbanını tercih etmeliyiz, çevre sağlığı ve temizliğine azami dikkat etmeliyiz, güvenlik ve tedbiri hiçbir zaman ihmal etmemeliyiz, dağıtımlarda izdiham ve kargaşaya meydan vermemeliyiz, dağıtımları aile ve ihtiyaç durumu gözetilerek adil bir şekilde yapmalıyız, bölgelerdeki kardeş ailelerimiz, yetimlerimiz, açılan su kuyularımız, mescit ve projelerimizi ziyaret etmeliyiz, diğer STK temsilcileri ile mümkünse işbirliği ve koordinasyon yollarını aramalıyız. Unutmayınız, o bölgelerdeki kardeşlerimiz bizlerin götürdüğü birkaç kilo ete bakmıyorlar, çok ihtiyaçları olmasına rağmen.. Onlar bizim kardeşliğimize, fedakarlığımıza, dostluğumuza bakıyorlar. Onların umutlarının yeniden yeşermesi ve hayata tutunmaları adına, sorumluluklarımızın farkında olmalıyız. Sizlere ve ailelerinize bu organizasyonda yer aldığınız için, bayramlarınızı kurban ettiğiniz için bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.” Dedi. 

Bu sene de devam eden, 1 Kurban 1 fidan projesi kapsamında, kesilen her kurban için dikilecek olan meyve fidanları hakkında da bilgiler aktarıldı. Geçen yıl ilki gerçekleştirilen proje kapsamında dikimi yapılan bölgelerle ilgili sunum ve görseller paylaşıldı. 

Daha sonra kurban organizasyonuna daha önce katılan kişiler tecrübe paylaşımında bulundu ve katkılar sundu. Kurban bağışı ve organizasyonu ile ilgili gelen sorulara cevap verildi, tanıtım, reklam materyalleri gösterildi ve yemek ikramı ile program sona erdi. 

Paylaş