Banka HesaplarıBağış Yap

Çeçen Mülteci Kampı Ziyaretimiz

Çeçen Mülteci Kampı Ziyaretimiz

Çok uzak değil ,yanı başımızda , Yalova'da sessiz sedasız hayatlarını idame ettirmeye çalışan Çeçen mülteci kardeşlerimizi Yardımeli Derneği ve dernek gönüllülerinden oluşan toplam 20 kişilik heyet y

Çok uzak değil ,yanı başımızda , Yalova’da sessiz sedasız hayatlarını idame ettirmeye çalışan Çeçen mülteci kardeşlerimizi Yardımeli Derneği ve dernek gönüllülerinden oluşan toplam 20 kişilik heyet yaşadıkları kampta ziyaret etti .
Bu kamp devlet tarafından resmi olarak tanınan bir kamp değil ve bu nedenle kampta elektrik günün belli saatlerinin dışında bulunmuyor . Bundan dolayı kamp sakinleri çeşitli yardımlarla mazotla çalışan bir jenaratör temin etmişler  , mazot parası buldukça bunu idareten kullanmaya çalışıyorlar .
Bunun dışında kendilerince çocuklarının eğitime yardımcı olur düşüncesiyle 3 sınıflık bir okul tertiplemişler ve çeşitli kırtasiye malzemelerine ihtiyaç duyuyorlar.
Kampta toplam 28 aile bulunuyor . Çocuk sayısı ise 38. Kampta şehit aileleri ile gazi aileler mevcut. Yaklaşık 10 yıldır kurulu olan kamp zaman içinde sirkülasyon geçirmiş. Avrupa’ya göç edenlerin yerine hemen yeni taşınanlar oluyor. Avrupa ‘ya taşınmalarının sebebi oradaki hayat şartlarının daha uygun olması. Oysa burada kamptan dahi çıkarılmaları düşünülüyor . 
Derneğimiz kamptaki Çeçenistanlı kardeşlerimize kışlık giyecek, kumanya paketleri ve nakdi yardımda bulundu. Kardeşlerimize bu soğuk kış günlerinde sıcacık bir kucaklama ile veda ettik ve yeni yardımlarla buluşma ümidiyle kendilerini Allah’a emanet ettik.
Paylaş