Banka HesaplarıBağış Yap

Cemal Al Hudari'den Derneğimize Anlamlı Ziyaret

Cemal Al Hudari'den Derneğimize Anlamlı Ziyaret

Gazze İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve "Kuşatmaının Kaldırılması Komisyonu" Başkanı Cemal Al Hudari derneğimize bir nezaket ziyaretinde bulundu

 

Gazze İslam Üniversitesi Yönetim Kurulu Başkanı ve ‘’Kuşatma’nın Kaldırılması Komisyonu’’ Başkanı Cemal Al Hudari derneğimize bir nezaket ziyaretinde bulundu. Gazze İslam Üniversitesi rektörü Kemaleyn Şahs ve Cemal Al Hudari geçtiğimiz hafta başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a fahri doktora ünvanı vermek üzere İstanbul’a geldi. İstanbul’da bulundukları süre içerisinde derneğimize de Gazze İslam Üniversitesi ile yaptığımız ortak çalışmalardan dolayı bir teşekkür ziyaretinde bulundu.

Cemal Al Hudari ile derneğimizde gerçekleştirdiğimiz röportajda bize şu açıklamalarda bulundu:  

Türkiye ve Türk halkının Filistin davasına vermiş oldukları destekten duydukları memnuniyet ve geleceğe dair umutlarının Türk halkı sayesinde diri kaldığının altını çizdi. Türkiye başbakanının adı gibi iyi ve sağlam bir karakteri olduğunu, dernek başkanımız Sadık Danışman’ın da adı gibi sadık biri olduğundan bahsetti. Derneğimizle yürütülen kardeş aile projesi sayesinde Gazze İslam Ünivesitesi’nden 700 öğrencinin yararlandığını ancak bu sayının yine de az olduğunu belirtti. Toplam 15000 öğrenciden diğer kuruluşlarla birlikte toplam ancak 5000’ninin sponsorluğunun sağlandığını ancak hala 10.000 acil ihtiyaç sahibi öğrenci olduğundan bahsetti. Ayrıca bunlar arasında engelli öğrencilerin de sayısının oldukça fazla olduğunu belirterek bu rakamın arttırılması noktasında halktan destek beklediğini açıkladı. Yeni dönemde derneğimiz tarafından engelli öğrencilerin sponsorluğunun başlatılmasından duyacağı memnuniyetini belirtti. 

Sponsorluk dışında Gazze’ye uygulanan tek taraflı saldırı sırasında üniversitenin yıkılan onlarca bölümü olduğunu ve bunlardan biri olan bilgisayar laboratuarının Yardımeli Derneği ‘ne  hayırseverlerin yaptığı bağışlarla onarıldığı ve  bizzat dernek başkanı Sadık Danışman ile Mustafa İslamoğlu hocamınızın  Gazze’de bulunduğu sırada öğrencilerin yararına açıldığını anlattı. 

Genç nesil Gazze başta olmak üzere diğer tüm dünya devletlerinde gelecek nesli temsil ediyor ve o ülkenin geleceğinden haber veriyor . Bu yüzden gençlere yönelik bu desteklerin onları umutlandırdığı ve Gazze de kalmalarına yardımcı olduğunun önemimden bahsetti. Çünkü İsrail Gazze deki insanları gerek ambargo gerekse üzerlerine savaş açarak topraklarından kopmalarını istiyor, bu yönde ellerinden gelen tüm yıldırma taktiklerini kullanıyor. Ve bizim de bu taktiklere vereceğimiz cevap çok net ve çabuk olmalı. O da oradaki insanların  her türlü desteklenmeleridir.

Son olarak şu çarpıcı sözlerle ziyaretini tamamladı üstat Hudari:

Bizler üzerimize düşen görevi yapıyoruz siz de sizin üzerinize düşen görevi.  Bizler tüm baskılara ve ölümlere rağmen hala sabrediyoruz, direniyoruz! Siz ise tüm gücünüzle bize destek oluyorsunuz!

Paylaş