Banka HesaplarıBağış Yap

Çocuk Hastanemizin İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Çocuk Hastanemizin İnşaat Çalışmaları Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde Hastanemizin “zemin etüdü” yapıldı; bundaki amaç ise hastanenin inşa edileceği arazinin/zeminin sağlamlığının kontrolüdür...

Yardımeli olarak, “Çocuklar Ölmesin, Anneler Ölüm Nöbeti Tutmasın” parolasıyla yola çıkarak Afrika’nın en büyük “Çocuk Hastanesi”ni inşa ediyoruz.

Bu hastaneyi yaptırmaktaki amacımız ise “Somalili çocuklar ölmesin, Somalili anneler ölmesin.” Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat yaşamak Somalili yavrularımızın, kardeşlerimizin de hakkıdır.

Çocuk hastanemizin temeli geçtiğimiz günlerde Sayın Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ tarafından atıldı. Bozdağ, "İnşallah, yapılacak bu hastaneyle bundan sonra Somali'de anneler çocuklarının başında ölüm nöbeti tutmayacak, çocuklar da ölüm sırası beklemeyecek" dedi.

Somali Çocuk Hastanesi 18 bin metrekare arsa üzerine inşa edilecek. Hastanede acil servis, ameliyathane, gözlem odaları, laboratuvarlar, Somali'de sık rastlanan enfeksiyon hastalıkları ve beslenme problemlerinin tedavisine yönelik bölümler ile 1 yaşın üzerindeki çocuklar için servis odaları bulunacak. Ayrıca hastanede görev yapacak Somalili sağlık personeli de Türkiye'de eğitilecek.

Geçtiğimiz günlerde Hastanemizin “zemin etüdü” yapıldı; bundaki amaç ise hastanenin inşa edileceği arazinin/zeminin sağlamlığının kontrolüdür.  Yapılan zemin etüt çalışması sonrasında uzmanlar, zeminin sağlamlığı doğrultusunda olumlu rapor verdiler.

Paylaş