Banka HesaplarıOnline Bağış

Çocuklar hep gülmeli

Çocuklar hep gülmeli

Kahramanmaraş merkezli yaşadığımız 2 büyük depremden en fazla çocuklar etkilenmiş olmalı..

Zira, ne olduğunu, nasıl olduğunu anlayamadan, bir izahını dahi anlayamayacak olan zihinleri, yaşadıkları bu günleri hiç unutamayacak belki de..

Oysa, çocuklar gülmeli, eğlenmeli, koşmalı..Çünkü gülmek en çok da onlara yakışıyor.

Deprem bölgelerinde ekiplerimizin çalışmaları ilk günden itibaren devam ediyor.

Nesillere sahip çıkmalıyız..

Çocuklara, yaşadıkları bu travma karşısında destek olmak ve onları bir an dahi olsa bu düşüncelerden uzaklaştırmak için ekiplerimiz hediyelerle onları ziyaret ettiler.

Hatay’da bulunan ekibimiz, mahalleri, çadır kentleri  gezerek, çocuklarımıza kışlık bot, mont, eşofman takımı, oyuncak ve temizlik malzemeleri çocuklarımıza hediye edildi.

Sevinmişlerdi, gülüyorlardı..Ama gülücüklerinde bile hüzün vardı, endişe ve korku vardı..

Eğitim desteğinde ben de varım..

Deprem bölgelerindeki çocukların sıkıntıları, problemleri çok elbette. Ama en önemli sorun, eğitim ve öğretimin aksamaması. Depremzede ailelerin hiçbir şeyleri kalmadı maddi olarak. Çocukların çantaları, kalemleri bile yok şuan..Ama millet-devlet işbirliği ile çözüleceğine inancımız tam.

Deprem bölgelerindeki çocuklarımızın eğitimlerine devam etmeleri ve ihtiyaçlarının karşılanması için “Eğitim Desteği” çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor. Bağışçılarımız desteği ile, eğitimine devam eden yavrularımızın eğitim ihtiyaçlarına destek olmak için her ay düzenli bir miktar nakdi olarak hesaplarına aktarılacaktır. Bir yıl boyunca kesintisiz devam edecek olan bu destek, ihtiyaca göre uzatılabilecek, yeni destek ve yardımlar da yapılabilecektir.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman konu ile ilgili şunkarı söyledi :” Eğitim bizim kuruluşumuzdan buna güne öncelediğimiz bir konu. Zira geleceğin inşası için nesillerin yetişmesi ve sahip çıkılması gerekiyor. Deprem bölgelerinde bulunan yavrularımızın eğitimlerinin aksamaması ve hayata yeniden tutunmalarına katkı sağlamak amacıyla başlattığımız “Eğitim Destekleri” ile yavrularımızın yanında olacağız. Özellikle yetim-öksüz yavrularımız için elimizden gelenin fazlasını yapmak hususunda bir gayretimiz var. Onlar bize emanet, kendilerini asla yalnız ve sahipsiz hissetmemeliler. Bu konuda bizler üzerimize düşen çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.” Dedi.

Paylaş