Banka HesaplarıBağış Yap

Cumhurbaşkanı Yardımeli Hastanesini ziyaret etti..

Cumhurbaşkanı Yardımeli Hastanesini ziyaret etti..

2011 yılında temeli atılan ve 2016 yılında hasta kabulüne başlayan Yardımeli Somali Hastanesi, Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed Formajo ve beraberindeki heyet tarafından ziyaret edildi.

Somali halkının en zor zamanlarında yanlarında olan Türkiye, Devleti ve milleti ile   yardımellerini mazlum ve mağdur Somali halkına kesintisiz uzattı.
 


İlk günden itibaren Yardımeli Derneği, acil gıda, sağlık, kıyafet, barınma, eğitim yardımları ve yetimlere destek çalışmaları ile kardeşlik köprülerini hiç koparmadı.

Çocuk ölümlerinin en fazla olduğu ülkeler arasında bulunan Somali’de, şehir çöplüğü olarak kullanılan arazi çöplerden arındırılarak, 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinin temeli atıldı.
 


2016 yılında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Somali ziyareti sırasında, dönemin Başbakan Yardımdıcısı Veysi Kaynak’ın iştiraki ile açılışı yapılarak, hasta kabulüne başladı. Zaman içerisinde yeni eklenen birimler , doktor, tıbbi cihazlar ve sağlık personeli ilaveleri ile genel hastane statüsünde hizmete devam etmektedir.
 


Somali Cumhurbaşkanı Muhammed Abdullah Muhammed Formajo ve beraberindeki heyet, Yardımeli Somali Hastanesini ziyaret etti. Hastane YK Başkanı İbrahim Muhammed Hasan, Yardımeli Somali Koordinatörü Emre Çitil, Hastane Başhekimi ve hastane personelinin hazır bulunduğu ziyarette, birimler tek tek gezilerek detaylı bilgilendirmeler yapıldı. Yatan hasta odaları, poliklinikler ve yeni doğan çocuk bölümlerindeki hastalarla sohbet edildi.
 


Mogadişu’da bulunan 2 Türk hastanesinden biri olan Yardımeli Somali Hastanesinin çalışmaları ve hizmetlerinden dolayı Somali Cumhurbaşkanı tebrik ve teşekkürlerini iletti. Somali halkına sağlanan kaliteli ve güzel sağlık hizmetinin örnek bir çalışma olduğunun altının çizildiği ziyaret sonunda, karşılıklı hediyeler-plaket takdim edildi.
 

Paylaş