Banka HesaplarıBağış Yap

Deprem mağdurlarına KARDEŞ AİLE olur musunuz?

Deprem mağdurlarına KARDEŞ AİLE olur musunuz?

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 büyük depremde 10 ilimizde yaşayan insanlarımız direkt olarak çok büyük etkilenmiş olsa da, 85 milyon milletimizin tümü bu acıyı deriden hissetmiş; tek yürek olarak bir gayret içerisine girmiştir.

Bu depremin açtığı yaraların sarılması, acıların hafifletilmesi hususunda hepimize büyük sorumluluklar düşmektedir.

Bu seferberlikte, her birimizin yapabileceği bir şeyleri mutlaka vardır..

İlk Günden itibaren çalışmalarımız devam ediyor.

Deprem bölgelerinde yaşayan kardeşlerimiz her şeylerini kaybettiler. Onların yeniden hayata tutunmaları için, umutlarını ve hayallerini yeniden yeşertmek için onların yanında olmak hem islami, hem de insani sorumluluğumuzdur.

Deprem haberinin alınmasının hemen ardından, Yardımeli ekipleri bölgelere hareket etmiş ve acil yardımlar noktasında gerekli çalışmaları yapmıştır. Anadolu’daki tüm temsilcilikler ve gönüllüler bir planlama çerçevesinde görevlendirilerek, depremin yaşandığı illerde insani yardım faaliyetlerine devam etmektedir.

Deprem bölgelerinde Yardımeli ekipleri acil gıda, içme suyu, sıcak yemek, kışlık kıyafet, battaniye, yatak, çocuk bezi, kuru gıda dağıtımlarını yapmakta olup, 1 mobil aşevi ve 2 seyyar mutfak ile ikramlarına devam etmektedir. Halen bölgede, 50 küçük araç, 1 mobil aşevi, 2 seyyar mutfak ve 300 gönüllü ile çalışmalar devam etmektedir.

Genel merkezde yapılan planlama ve koordinasyon ile enkazların kaldırılması sürecinde de çalışmalar yönetilmektedir.

AFAD ile koordineli oluşturulacak çadır kent için çadırlarır, halı, yatak, WC  ve sobaların temini devam etmekte olup, bölgeye sevk edilecektir.

Depremin yetimlerini sahipsiz bırakmıyoruz..

Depremden etkilenen ailelerin yanında olmak, onlara umut ve gelecek olabilmek amacıyla “Kardeşlik Köprüsü” kuruyoruz.

Depremde işini kaybeden, oturacak bir evi olmayan ve herhangi bir geliri(çalışan veya emekli maaşı olmayan) bulunmayan ailelerle KARDEŞ AİLE oluyoruz. İlk etapta bağışçılarımızdan 1 yıl düzenli taahhütlerin alınacağı projede, bir yılın sonunda devam etmek isteyen bağışçılarımız süreyi uzatabilmektedirler. 

Ayrıca, depremde yakınlarını kaybeden öğrenci kardeşlerimizin eğitimlerinin aksamaması ve yetim-öksüzlere sahip çıkılması hususunda, YETİM EĞİTİM DESTEKLERİMİZ başlatılmıştır. Yetimlere destek olmak, eğitimlerine katkıda bulunmak isteyen bağışçılarımız, 1 yıllık taahhütlerine karşılık olarak katkıda bulunabilmektedirler.

Kardeş Aile ve Yetim Eğitim Desteği ile ilgili detaylı bilgileri www.yardimeli.org.tr adresinden veya 02125414800 nolu çağrı merkezimizi arayarak yetkili personelden gerekli bilgiler alınabilir, veren el kardeş aile olarak talepte bulunulabilmektedir.

Paylaş