Banka HesaplarıOnline Bağış

Depremde hasar gören okulda tadilat yapıldı

Depremde hasar gören okulda tadilat yapıldı

Elazığ merkezli meydana gelen deprem sonrası, devlet-millet el ele vererek, koordinasyon içerisinde hızla yaralar sarılmaya başlandı.

Elazığ ve çevre illerin etkilendiği deprem sonrası, Yardımeli ekipleri bölgede inceleme, yardım ve istişarelerini sürdürmeye devam etmektedir. Hemen deprem sonrası bölgeye ulaşan Yardımeli ekipleri, depremden etkilenen, dışarıda kalan insanlara gıda, battaniye ve çocuklara oyuncak hediyeler ulaştırmış, kırsal bölgelerdeki köylere kadar giderek durum tespiti ve yardımlarda bulunmuştur.

Resmi kurumlarla sürekli istişare ve koordinasyon halinde yürütülen çalışmalarda, AFAD Koordinasyon merkezinin yönlendirmesi ile çalışmalar devam etmektedir.
 


Yardımeli Derneği Yönetim Kurulu, bölgede hasar gören okulların eğitime ara vermemeleri için, okulların tadilatının yapılması hususunda bir karar almıştır. Yardımeli Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman “ Deprem sonrası çocuklar üzerindeki etkilerini bir an evvel temizlememiz gerekiyor. Özellikle okullarda depremden izler kalmamalı ve yavrularımız eğitimlerine kesintisiz devam etmeleri gerekiyor. Her an deprem korkusu ve travmasını yavrularımıza yaşatmamalıyız. Dolayısıyla, okullarımız her zamankinden daha güzel, temiz ve sağlam yapılar olmalı, güven ve huzur vermeli. Yardımeli olarak bu konuda üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.”Dedi
 


Yardımeli Elazığ Temsilcisi Hüseyin Kemal Gürger, bölgede çalışma yaparak, Milli Eğitim Müdürlüğü ile istişareler sonucu, depremde hafif hasar görmüş olan  Vali Tevfik Gür Ortaokulunun tadilat işlemlerine başlandı. Ve kısa sürede tamamlanarak, eğitim öğretim zamanına yetiştirildi ve öğrenciler temiz ve tamir edilmiş sınıflarında eğitimlerine devam ettiler.
 


Yardımeli Elazığ Temsilcisi Hüseyin Kemal Gürger çalışmalarla ilgili olarak :“ Deprem sonrası resmi ve sivil kurumlar tüm imkanları ile burada idiler. Halkın ihtiyaçları devlet-millet işbirliği ile çözülmeye çalışılıyor. Bizler Yardımeli Merkezden gelen talep üzerine hasarlı okullarımızın listesini ve ihtiyaç durumlarını rapor olarak hazırladık. Ve imkanlar ölçüsünde hasarlı okullarımızın tamir ve tadilat işlerini peyder pey yapacağız. Bu hususta hayır sahiplerinden destek ve katkı beklemekteyiz. Buraları devlet yapıyor, ne gereği var gibi yanlış bir algı mevcut. Evet devlet yapıyor ama, bu süreçte bizler de devletimize yardımcı olmamız gerekiyor.” Dedi.

 


Vali Tevfik Gür Ortaokulu Okul Müdürü Selçuk Aydoğan da, yapılan bu destek için Yardımeli Derneği’ne, bağışçılara ve katkı sunan herkese öğrenciler adına teşekkür etti.

Deprem bölgesinde çalışmalarımız devam etmekte olup;  katkı, destek ve dualarınızla yaralar en kısa sürede sarılacaktır inşallah.

Paylaş