Banka HesaplarıBağış Yap

Depremzede Ailelerimizi Evlerine Yerleştirdik

Depremzede Ailelerimizi Evlerine Yerleştirdik

Yardımeli, Misafir Aile Projesi ile Vanlı depremzede kardeşlerimizin hizmetine koşuyor.

23 Ekim 2011 günü Van ve çevresinde meydana gelen 7.2’lik depremin ardından Yardımeli Derneği’nin, afet bölgesinde başlattığı acil ve insanî yardım çalışmaları hızla devam ediyor. Gönüllü ekiplerimiz, tüm deprem bölgesinde yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Gıda, sıcak yemek, içme suyu, battaniye, yorgan, elektrikli ısıtıcı, katalitik soba, çocuk bezi, temizlik maddeleri gibi temel ihtiyaç maddelerini Vanlı depremzedelere ulaştırmaya devam ediyor.    

Yine Yardımeli, Misafir Aile Projesi ile Vanlı depremzede kardeşlerimizin hizmetine koşuyor. Bu çerçevede Van’dan İstanbul’a gelen ailelerimizin barınma ihtiyaçları noktasında, hayırsever kişilerin de katkılarıyla, geçici bir süre yeni evlerine yerleştirildiler. Eve,  buzdolabı, ısıtıcı, fırın, halı, mutfak malzemesi, yatak, battaniye, perde, çekyat vb. ev eşyaları alarak evi, bir ailenin yaşayabileceği duruma getirdik.

Ayrıca, Kardeş Aile Projesi kapsamında, düzenli olarak aylık yardımlar da ailelere ulaştırılacaktır.

Depremzede çocuklarımızı kışlık giysilerini verdik; böylece onların da bu kışa sevinçle girmelerini sağladık.

Bu anlamda, gerek kardeş aile olmak isteyen, gerekse maddî ve ayni destekte bulunmak isteyen hayırseverlerin ilgi, alaka ve dualarına her zaman ihtiyacımız vardır.

Paylaş