Banka HesaplarıBağış Yap

Derneğimizin 8.Olağan Genel Toplantısı Yapıldı

Derneğimizin 8.Olağan Genel Toplantısı Yapıldı

2007 yılında kurulan ve her geçen hizmet ve projelerini geliştirerek artıran Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği 8.Olağan Genel Kurulu, üyelerin katılımı ile Dernek merkezinde gerçekleştirildi.

Toplantı için gelen Genel Kurul üyeleri ilgililer tarafından karşılanarak, ikram ve dinlenme alanlarında ağırlandılar.

Genel Kurul Divan Başkanlığına, verilen önerge ile tecrübeli ve deneyimli Ali Osman Emrehan seçildi. Divan heyetinin oluşmasından sonra, divan başkanı iyi dilek temennilerini içeren kısa bir konuşma yaparak, Genel Kurulun açılışını yaptı.

Gündem maddeleri katılımcılarla paylaşıldı ve herhangi bir gündem maddesi ilavesi olmadığı görülerek; açılış konuşmalarını yapmak üzere Dernek Başkanı Dr.Sadık Danışman’ı davet etti.

Genel Başkan Dr.Sadık Danışman, kuruluşundan bu tarafa yapılan çalışmaları ve projeleri kısa bir özetle hatırlattıktan sonra, yeni dönemde yapılması planlanan projeler hakkında katılımcılara bilgiler aktardı: “Tüm bu çalışmaları sizlerle birlikte, bağışçılarımızla, çalışanlarımızla ve gönüllülerimizle birlikte başardık. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. Bundan sonra da yapacağımız çalışmalarda ve projelerde sizlerin desteğine, tavsiye ve ikazlarınıza ihtiyacımız var. İlk günkü heyecan, duyarlılık ve hassasiyetle, kuruluş ilkelerimizden taviz vermeden yürüyüşümüz devam edecektir inşallah. Dünyadaki adaletsiz ve haksız paylaşım, maalesef  ki azınlık bir grubun rahat ve israf içerisinde yaşamasına zemin hazırlarken; çoğunluğun aç, susuz, mağdur ve muhtaç bir şekilde hayatını idame etmek zorunda bırakmıştır. İşin en acı tarafı da tüm dünya bu duruma seyirci kalmakta, düzeltilmesi hususunda bir çaba göstermemektedir. Dünyada 82 milyon insan açlık çekmekte, her 9 kişiden 1’i aç olarak gecelemektedir. Silahlanmaya, kozmetiğe, kedi-köpek mamalarına harcanan paralar, israf edilen yiyecek ve temel tüketim maddeleri, Afrika’da yaşayan milyonlarca insanın sıkıntılarını gidermeye yetecek miktardadır. Kuruluşumuzdan bu tarafa emanete sadakat ilkemiz doğrultusunda, şeffaf ve hesap verilebilir bir açıklıkla, israf ve savurganlıktan kaçınarak, hak sahiplerine emanetleri ulaştırmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşadığımı ifade etmek isterim. Yeni bir Genel kurul ile ilk günkü heyecan ve enerji ile çalışmalarımız devam edecektir. Yönetim Kurulumuza yeni katılacak isimlerin  çalışmalarımıza güç vereceğine, dinamizm katacağına inancım tamdır. Bu zamana kadar YK üyesi görevinde hizmet eden arkadaşlarımdan çok şeyler öğrendik, dertlerimizi paylaştık, sevincimizi çoğalttık. Her birine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum. Allah razı olsun. Bundan sonra da aynı kararlılık ve bilinçle yolumuza devam edeceğiz inşaallah“ dedi. Ve Genel Kurula katılımlarından dolayı üyelere ve misafirlere teşekkür etti.

Genel Kurul toplantısına teşrif eden misafirlerimiz takdim edildi ve birer selamlama konuşmaları yapmaları için söz verildi. Kur’an Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Öztürkçü, Nebevi Kur’an Halkaları Derneği Başkanı Erdem Acar, Akabe Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sabahattin Öztekin ve Akabe Vakfı Kurucu Başkanı Prof.Dr.Fethi Güngör katılımcıları selamlayarak, dua ve iyi dilek temennilerini  ilettiler.

Daha sonra Mustafa İslamoğlu Hoca, faaliyet ev projelerden dolayı emeği geçenleri tebrik ederek, çalışmalarında başarılar diledi ve tavsiyelerde bulundu.

Daha sonra gündem maddelerine geçilerek, 2021-2022 yıllarına ilişkin faaliyet raporu Genel Koordinatör Osman İlhan tarafından, 2021-2022 yılları ve 31.05.2023 tarihine kadarki mali tablolar Genel Müdür Bahri Bulut tarafında katılımcılara sunuldu. Her iki rapor da ayrı ayrı müzakere edilerek, oy birliği ile ibra edildi.

2021-2022 yıllarına ilişkin iç denetim raporu Av. Ömer Ay tarafından okundu ve oy birliği ile ibra edildi.

2023-2024 yıllarına ilişkin öngörülen faaliyetler ve tahmini mali raporlar ayrı ayrı müzakere edilerek, oy birliği ile kabul edildi.

Daha önce tüzükte belirlenen yönetim kurulu asil ve yedek üye sayısı, 8.Olağan Genel Kurulunda tüzük değişikliğine gidilerek 14 asil-14 yedek üye olarak değiştirildi.

Yeni seçilecek Yönetim Kuruluna, tüzükte belirlenen yetkilerin verilmesi için verilen önergeler oy birliği ile kabul edildi.

Daha sonra tek liste halinde gelen önerge ile seçimlere geçildi:

Tek önerge ile önerilen liste Genel Kurul Üyelerine okundu. Ve toplantıya katılan üyelerin tamamının oyunu alarak seçim tamamlandı.

YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ

 

YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTESİ

1

SADIK DANIŞMAN

 

1

OSMAN İLHAN

2

NURİ ÇALIŞKAN

 

2

TUĞBA SERT

3

ALİ OSMAN EMREHAN

 

3

HALİL İBRAHİM ECER

4

BAHRİ BULUT

 

4

MERAL DEĞİRMENCİ

5

FATİH ŞENGÜL

 

5

CENNET HAFIZOĞLU

6

FİLİZ AKGÜL

 

6

AHMET HOROZ

7

HALİL AYKUT

 

7

HARUN AYDIN

8

MEHMET FATİH İSLAMOĞLU

 

8

ÖMER AY

9

ÖMER FARUK DEĞİRMENCİ

 

9

NADİR BEYHAN

10

ÖZGÜL ÜZÜMCÜ

 

10

NİHAT KILIÇ

11

RAİF ÇİÇEK

 

11

KEMAL GÜNHAN

12

SONGÜL DEMİRBAĞ

 

12

M. SAİT DÜZGÜN

13

ZEYNEP ÇAKIL

 

13

NEJLA SEYİDOĞLU

14

ZEYNEP KOLA ÇAĞIŞ

 

14

ALİ KAYA

 

DENETLEME KURULU ASİL LİSTESİ

 

DENETLEME KURULU YEDEK LİSTESİ

1

SELİM SÖNMEZ

 

1

SİNAN OKUMUŞ

2

ERDOĞAN KARACAKAYA

 

2

ALİ KIRAN

3

AHMET FURKAN KAYA

 

3

MEHMET ZEYREK

         

DİSİPLİN KURULU ASİL LİSTESİ

 

DİSİPLİN KURULU YEDEK LİSTESİ

1

ATİLA SANSAK

 

1

ERBAY TAĞ

2

ABDULKADİR ÖZTÜRKÇÜ

 

2

HAMİT ŞAHİN

3

ÜZEYİR AKSOY

 

3

BETÜL KABAKULAK

         
 

DANIŞMA KURULU LİSTESİ

     

1

ABDULKERİM KARANFİL

 

17

MEHMET SILAY

2

ADNAN AKDAŞ

 

18

NASUHİ GÜNAY

3

ADNAN MUTLU

 

19

OSMAN EROĞLU

4

ALİ YALÇINKAYA

 

20

PERİHAN TAYLI

5

CELİL TEKCAN

 

21

RECEP GÖKCAN

6

CÜNEYT ALGUR

 

22

RIFAT GÜNAY

7

FETHİ GÜNGÖR

 

23

SABAHATTİN ÖZTEKİN

8

HALİS DALKILIÇ

 

24

SAİM ÖZTÜRK

9

HASAN HAFIZOĞLU

 

25

SALİH DEĞİRMENCİ

10

HAYRİYE TUFANOĞLU

 

26

SALİM AYDIN

11

İBRAHİM AVCI

 

27

SELİM AKGÜN

12

İDRİS ALP

 

28

ŞAHİN BERÇİN

13

İLHAMİ ÖZBAKAN

 

29

ŞÜKRÜ CAN

14

İLYAS KAYMAZ

 

30

YÜKSEL AKGÜL

15

İSMAİL SEZER

 

31

ZAHİT NAR

16

MEHMET ÇAKIL

 

32

ZEHRA BAYRAM

Seçimler sonunda söz alan Genel Başkan Dr. Sadık DANIŞMAN, Genel Kurul üyelerine destek ve güvenlerinden dolayı teşekkür etti. YK üyeliklerinden ayrılan üyelere hizmetlerinden dolayı teşekkür etti, yeni seçilen üyelere de kolaylık ve başarılar diledi. Kamu Kurum ve Kuruluşlarından bazı taleplerde bulundu :  

  • Dernek faaliyet giderlerinden alınan KDV’nin kaldırılması,
  • İçişleri Bakanlığından Uluslararası İnsani Yardım Kuruluşu Yönetim Kurulu üyelerine ve Yöneticilerine görev süreleriyle sınırla görevli veya yeşil pasaport verilmesi,
  • THY’den talep edilen indirimler (14 Şubat sevgililer günü %50 indirim yapan THY, Kurban bayramında İnsani Yardım Kuruluşlarına bu indirimi yapmalı),
  • THY tarafından afet durumlarında afet bölgelerine gidecek insani yardım görevlilerine öncelik tanınması,
  • İnsani Yardım Sivil Toplum Kuruluşlarının çalışanlarının SGK primlerinin devlet tarafından karşılanması,
  • Kadir Gecesinin ertesi gününün tatil ilan edilmesi,
  • Filistin/Gazze’de elçilik açılması taleplerini hatırlattı.

Dilek ve temennilerle ardından Yardımeli Uluslararası İnsani Yardım Derneği 8.Olağan Genel Kurulu tamamlandı.

Hayırlı olsun.

Paylaş