Banka HesaplarıBağış Yap

Diktiğimiz her fidan kabul olmuş bir duadır

Diktiğimiz her fidan kabul olmuş bir duadır

Yardımeli Derneği olarak gelecek nesillerimize bigane kalamazdık. Gelecek nesli için kaygılanan bir medeniyetin en önemli emarelerinden biri doğaya verdiği önemdir. Dolayısıyla ağaçtır.

Bizler; dağları, denizleri, nesli, doğayı ifsat etmemekle emrolunan bir dinin müntesipleri, “Kıyametin koptuğunu görseniz bile elinizde bir fidan varsa onu dikin” diyen bir peygamberin ümmeti, “yaş kesen baş keser!” diyen bir medeniyetin çocuklarıyız. Yine atalaramız demişler ki; Ağaçlar yerin gök üstüne yazdığı şiirlerdir.Her kurbanda “1 Kurban 1 Fidan” kampanyaları yapıyoruz. Ülkemizin dört bir yanında ve kardeş ülkelerde yüzbinlerce fidan diktik. Şimdi yine bu ağaç dikim mevsiminde fidan ekimi yapıyoruz.Diktiğimiz her fidana yüklediğimiz anlam şu; "Göğe” doğru fiili dualar gönderiyoruz. Gökten Rahmet yağsın, bereket olsun, insanlığa ve tüm canlılara nefes olsun diye!.. Nesillerimize nefes olsun, su olsun, can olsun diye!.. Toprağın yağmur talebine Yardımellerimizle ağaç dikerek destek vermeye çalışıyoruz. Rabbim bizlerden kabul buyursun inşallah ve topraklarımız susuz, nesillerimiz oksijensiz, insanımız nefessiz kalmasın.Yardımeli olarak Hatay’dan Sinop’a, İzmir’den Şırnak’a, Ankara’dan Manisa’ya… ülkemizin dört bir yanında ağaç dikim faaliyeti başlattık. Ağaç dikim faaliletimiz her yıl olduğu gibi ülkemizle sınırlı kalmayacak; yardım faaliyeti yürüttüğümüz Afrika, Balkanlar, Orta Asya vd. ülkelerde de devam edecektir.Bizler; her bir insan teki, hepimiz aslında birer “Yardımeli' yiz! Rabbimiz insanoğlunu dünyayı imar etmesi, her yere ve her yana iyilik etmesi, yekdiğerine, tabiata ve tüm canlılara “Yardımeli” olması için yaratmıştır.
Bu anlamda, herkesi ağaç dikim faaliyetimizi desteklemeye çağırıyoruz. Hepinizi ağaç dikmeye davet ediyoruz.Unutmayalım ki: Ektiğimiz her fidan göğe açılmış bir el, kabul edilmiş bir duadır.Ellerimiz her daim hayrın, bereketin, rahmetin, iyiliğin elleri olması duasıyla…

Paylaş