Banka HesaplarıOnline Bağış

Doğu-Batı Arası Hayır Köprüsü

Doğu-Batı Arası Hayır Köprüsü

Paylaşmanın, yardımlaşmanın ve dayanışmanın sembolü Ramazan ayında, iyiliklerin yaygınlaşması, kardeşliğimizin pekişmesi adına Yardımeli Temsilcileri ve gönüllü ekipleri çalışmalar

Hakkari’de 400 yetim sevindirildi

Yardımeli Gönüllü Bayanları tarafından koordine edilen ve günler öncesinde başlayan çalışmanın sonucu olarak 300 yetim Hakkari’de, 100 yetim de Yüksekova’da sevindirildi.

Çalışmalar günler öncesinden İstanbul’da başladı. Bağışlanan ve satın alınan bayramlık kıyafetler, özenle yaş gruplarına göre tasnif edildi ve hediye paketlerine yerleştirildi. Paketlerin içerisine sürpriz hediyeler de yerleştirildi.

Önceden tespitleri yapılan yetimler ve çocuklar, geniş ve büyük bir mekanda bir araya getirildi ve bedenlerine uygun, beğendikleri renk ve modeli seçerek, hediye paketlerini aldılar.

Yetimlerin ailelerine de kumanya hediye kartı takdim edildi.

Bayram öncesi, bayramı yaşayan yetimlerin yüzündeki mutluluk ve gülücükler dünyalara bedeldi.
 


 

Kilis’te 2000 aileye ulaşıldı

Yardımeli Kilis Temsilciliği ve Gönüllü Bayanların koordine ettiği çalışmaları tamamlayan ekipler, Kilis’te 2000 aileyi hedefe aldı.

İstanbul’da başlayan çalışmalar, kahvaltı programları ve duyurular sonucunda, 

1700 adet Kumanya, 300 Yetime Bayramlık kıyafet, kardeş ailelere nakit yardımlar ve ailelerin 2 aylık ekmek ihtiyacını karşılayacak şekilde fırınlarla anlaşmalar yapıldı.
 


 

YK üyesi Zehra Bayram liderliğinde 14 kişilik gönüllü ekip adeta Kilis’e çıkartma yaptı. Farklı gruplar halinde çalışmalara başlayan ekip, mümkün olan aileleri yerlerinde bire bir ziyaret ederek hediyelerini takdim ettiler.

Kumanya paketleri , hediye kartları, nakit yardımlar ve bayramlık kıyafetlerin yanında Kilis’te bulunan Suriyeli kardeşlerimizin rahat bir Ramazan geçirmelerini hedefleyen çalışmada, fırınlarla da anlaşma yapılarak ailelerin 2 ay boyunca ekmek ihtiyaçları da karşılanmış oldu.

Paylaş