Banka HesaplarıBağış Yap

Dualarımız Yemen için

Dualarımız Yemen için

Mübarek Ramazan ayında da iç karışıklık yüzünden insani dramın devam ettiği Yemen’de, sofralar kardeşlik için kuruldu.

Ülkede yaşanan iç karışıklık yüzünden açlık ve temiz suya ulaşamama yüzünden hastalık ölümler had safhaya ulaştı. Yemen’de bir ailenin İftar ve sahur sofrasını tahmin edebiliyor musunuz? Bunun yanında bizlerin evlerinde kurulan sofraları düşünün... Kıyaslama yapmak bile imkansız. Yeterli beslenemeyen çocuklar maalesef hayatlarını kaybetmekteler.
 


Bu Ramazan ayında olsun gerekli gıdayı onlara ulaştırabilmek için fiili ve kavli dualarımızla kardeşlerimizin yanında olmaya gayret ediyoruz. 

Yardımeli ekipleri, Yemen’in farklı bölgelerinde iftar sofraları kurarak, gıda paketleri dağıtarak, en azından Ramazan oruçlarını rahat tutmaları hususunda çalışmalarına devam etmektedir. Ma’rib bölgesinde verilen iftar yemeği bölge halkının yoğun katılımı ile gerçekleşti.
 


Açlık ve hastalıktan çocuk ölümlerinin çok fazla olduğu Yemen’de, bayramlık kıyafet hediyeleri ile, çocukların da bayram sevincine katılmaları için hediyelerimiz hazırlanmaktadır.

Mübarek Ramazan ayında hem fiili hem kavli dualarımız, Yemen’e bir an önce huzur ve barışın gelmesi ve çocukların, annelerin yüzünün gülmesidir. Allah’ım yardım eyle.
 

Paylaş