Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim desteği yüzleri güldürdü

Eğitim desteği yüzleri güldürdü

Yardımeli Derneği’nin kuruluş amaçlarında biri olan eğitime destek ve yetimlerin eğitim hayatlarında kesintisiz desteklenmesi projesi bu yıl da hayata geçti hamdolsun.

Her yıl olduğu gibi, Yardımeli Derneği bağışçılarından aldığı destekle, dar gelirli ailelere, yetim ailelere ve birden fazla öğrencisi olup ta maddi sıkıntı çeken ailelere eğitim desteği sunmaktadır.

Eğitim-öğretim döneminin başlaması ile birlikte, dar gelirli ailelerin ve yetim ailelerin eğitim masrafları onların önlerinde duran en önemli ve büyük bir sorun olmaktadır. Birçok aile eğitim harcamalarını karşılayamadığı için çocuklarını okutmamakta, gündelik işlerde çalıştırmak zorunda kalmaktadır. Özellikle yetim öğrenciler maddi olarak çok daha fazla sıkıntı yaşamakta, yaşadıkları bu sıkıntılar eğitim hayatlarını ciddi bir şekilde etkilemektedir.

İşte tüm bu sebepler nedeniyle Yardımeli Derneği önceliği yetimler olmak üzere, dar gelirli ailelere maddi eğitim desteklerini, kırtasiye ve okul gereçlerini, kıyafet ve kışlık botlarını ailelere ve öğrencilere ulaştırmaya başladı.

Yurt içinde 81 ilimizde bulunan şube, temsilci ve gönüllü ekiplerin birebir tespit ettikleri yetimlere ve ailelere eğitim destek paketleri bizzat temsilcilikler tarafından ulaştırılmaktadır. Nakdi eğitim destekleri birebir banka hesap numaralarına yatırılmaktadır.

Ben ne yapabilirim ?!

Bu yıl Derneğimize yapılan müracaat beklenilen sayının çok üzerinde oldu. İmkanlar ölçüsünde ve bağışlarımızın desteği ile 300 öğrenciye nakit eğitim desteği, hesaplara yatırılmaya başlamıştır. Hiçbir ayrım yapılmadan, belirlenen kriterler çerçevesinde değerlendirmeler yapılarak, hak sahibi öğrenciler belirlenmiştir. Hayırlı olsun.

Dernek Başkanımız Dr.Sadık Danışman, eğitim desteği almaya hak kazanan öğrencilere bu güzel haberi SMS yoluyla duyurdu ve öğrencilerimize sağlık, başarı ve huzur diledi : “Sevgili Genç Kardeşim, Eğitim desteği müracaatınız kabul edilmiştir. Sizler ülkemizin geleceğinin mimarları olacaksınız. Bu yolda hepimizin sorumlulukları vardır. Yardımeli Derneği olarak sorumluluğumuz, sizleri desteklemektir. Sizlerin sorumluluğu başarılı olmaktır. Başarı, esenlik ve sağlık dileklerimizle..Yardımeli Ailesi Adına  Dr.Sadık Danışman/Genel Başkan

Bağışçılarımızın desteği ile ulaşabildiğimiz yetim öğrenciler ve dar gelirli aileler, yapılan destek ve katkılardan dolayı mutluluklarını ifade ederek, hayır sahiplerine şükranlarını ilettiler. Ancak, ulaşamadığımız ve maddi imkanlarımızın yeterli olmadığı daha bir çok yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi aile bağışçılarımızdan uzanacak katkı ve destekleri beklemektedirler.

Paylaş