Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim Desteğine Var mısınız?

Eğitim Desteğine Var mısınız?

İşte başladı, yeni eğitim-öğretim dönemi. Tüm eğitim camiamıza, velilere ve öğrencilere kolaylık diliyor, başarılı bir dönem olmasını niyaz ediyoruz.

Eğitim, toplumların geleceği olan nesillere yapılan en güzel yatırım. Eğitimin kalitesi; bilimsel, özgün, yaygın, erişilebilir, sürdürülebilir olması ve pratik uygulamalarının yapılmasına imkan sağlaması ile eşdeğerdir.

Eğitim, pek çok konuda insana bilgi, beceri ve tecrübe kazanmasını sağlar. Değerleri, toplumsal normları öğretir, inançları şekillendirir, iletişimimizi kuvvetlendirir. Ezbercilikten, zorlama ve dayatmalarla dolu gereksiz bilgi yoğunluğundan arındırılmış; özgür düşünce ve sorgulamalara açık, kişisel beceri ve kabiliyetlerin merkeze alındığı bir eğitim modeli başarının ilk şartıdır.

Öğrenciler ve aileler için başarılı ve kaliteli bir eğitimin önündeki diğer bir sorun da, maddi imkânsızlıklar ve ihtiyaçlardır maalesef. Eğitim harcamaları, kırtasiye ve okul gereçlerinin temini, ulaşım ve barınma giderleri aileleri düşündüren önemli kalemlerdir. Bir çok öğrenci, sırf maddi sıkıntılar yüzünden eğitim hayatını sonlandırmak zorunda kalmaktadır.

Yardımeli Derneği kurulduğu günden bu tarafa, ihtiyaç sahibi ve yetim aileleri, eğitim döneminin başında ve eğitim hayatları boyunca desteklemeye ve yardımda bulunmaya gayret etmektedir.

Yurt içinde 81 ilimizde Temsilcilikler ve gönüllüler aracılığı ile tespitleri yapılan yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere kırtasiye, kıyafet ve okul gereçleri ulaştırılmaktadır.

Eğitimine devam eden lise, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine de “Eğitim Desteği” projesi kapsamında aylık nakdi desteklerde bulunmaktadır.

Yetim Eğitim Destek Projesi (Proje detayı için tıklayınız) kapsamında, 10 farklı ülkede tespitleri yapılan yetim öğrencilere aylık destekleri düzenli olarak ulaştırılmaktadır.

O Halde var mısınız?

Eğitim harcamaları hususunda sıkıntısı olan, ihtiyaç sahibi öğrenci kardeşlerimize ufak ta olsa bir katkı sunmaya..

Onların defteri, kalemi, çantası, kıyafeti, aylık akbili, yiyeceği, içeceği ve sevinci olmaya..

Onların umudu, yarınları, geleceği olmaya..

Hayatlara dokunmaya, hayatları kurtarmaya..

Hatırlamanın, hatırlatmanın ve hatırlanılmanın unutulmadığı;

Sevgi, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışmanın hep hatırlandığı başarı dolu güzel günler sizin ve sevdiklerinizin olsun..                    

Paylaş