Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim desteklerimiz devam ediyor

Eğitim desteklerimiz devam ediyor

Okulların açılması ile birlikte; yetimler, ihtiyaç sahibi öğrenciler ve ailelere yönelik kırtasiye ve okul gereçleri yardımlarımız devam ediyor.

Yeni eğitim öğretim dönemi, öğrencilere ve velilere yeni sorumluluklar ve yükler getirerek başladı. Okul masraflarının karşılanması hususunda sıkıntı çeken yetim öğrencilere ve ailelere, içerisinde kalemler, defter, boyama kalemleri ve diğer okul gereçlerinden oluşan çantaları ve kıyafetleri Yardımeli Temsilcilikleri tarafından ulaştırıldı. 
 


Okul ihtiyaçları temin edemeyen ve bu sıkıntılarını herkesle paylaşamayan aileler, verilen hediyeler karşısında emeği geçen herkese teşekkür ederek dualar gönderdiler.

Geleceğe yapılan en önemli yatırım, nesillere yapılan yatırımdır. İyi yetişmiş, kendini bilen, merhamet ve şefkati önceleyen, bilgi ahlakını gözeten, özgürlükçü ve hür düşünceyi benimseyen nesillerin yetişmesi, gelecek için şimdiden atılmış tohumlardır. Bu anlamda Yardımeli kurulduğu günden bu güne eğitimine, nesillere ve insana yatırım yapmakta, proje ve faaliyetlerinin odak noktasını oluşturmaktadır.
 


Bu kapsamda, kırtasiye, okul gereçleri, kıyafet yardımları yanında; “Yetim Eğitim Projesi” ile yıl boyu sürecek olan okul masraflarını karşılanması hususunda nakdi yardımlar da yapılmaktadır:

  • Sudan’da Akabe Yetimler Külliyesinde 250 yetim öğrenci eğitim almakta; tüm ihtiyaçları ( barınma, sağlık, iaşe, ulaşım, kıyafet vb) karşılanmaktadır. 
  • Bangladeş’te Darul Hikme Külliyesinde Arakanlı ve Bangadeşli 500 öğrenci eğitim almakta; bunlardan 100 yetim külliyede kalmakta ve tüm masrafları karşılanmaktadır.
  • Gazze’de lise ve üniversite eğitimlerine devam etmeleri için şehid ailelerine, yetimlere eğitim destekleri devam etmektedir. 
  • Suriye savaşından sonra Türkiye’ye gelen misafirlerimize her türlü destek sağlanmış olup, “Bir Nesil Yok Olmasın” anlayışıyla Hatay’da 4 okul açılmış ve 3200 öğrenci 5 yıl boyunca eğitimlerine devam etmiştir.
  • Moritanya’da inşaatı tamamlanan Eğitim Külliyesi 1000 öğrenciye hizmet edecek kapasitede planlanmıştır.
  • Somali, Pakistan, Afganistan, Bosna, Kırgızistan, Kazakistan, Doğu Türkistan, Sudan, Somali ve Etiyopya’da yetim öğrencilere destekler devam etmekte; Türkiye’ye okumaya gelen öğrencilere yardımlar yapılmaktadır.
  • Anadolu’da 81 il Temsilciliğimiz aracılığı ile yetim öğrenciler, ihtiyaç sahibi aileler tespit edilmekte eğitim yardımları ve destekler yıl boyu devam etmektedir.
     


Bu çalışmalarda emeği geçen herkese, destek olan hayır sahiplerine, Temsilcilerimize, gönüllülerimize şükranlarımızı sunarız. 

Eğitim projelerimize ve yetimlere destek olmak isteyen, katkı sağlamak isteyen herkesi bu yürüyüşte birlikte olmaya davet ediyoruz. 

Paylaş