Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim - Öğretim Döneminde Yetimleri Hatırlamak…

Eğitim - Öğretim Döneminde Yetimleri Hatırlamak…

Yeni eğitim - öğretim dönemi başladı. Tüm öğretmenler, öğrenciler ve veliler için hayırlı olmasını niyaz ederiz.

Eğitim, nesillerin iyi yetişmesi ve geleceğin daha güzel olması adına bugünden atılan adımlardır. Bu adımlar ne kadar sağlam ve kararlı olursa, geleceğimizde o kadar sağlam ve güzel olacaktır.

Eğitim-öğretim döneminin başlamış ile birlikte, ihtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere kırtasiye, okul gereçleri ve kıyafet yardımlarımız devam etmektedir. Türkiye’de tüm temsilciliklerimiz ve yurtdışındaki ofislerimiz aracılığı ile yardımlar ailelere ve yetim öğrencilere ulaştırılmaktadır.
 


 

Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Sadık Danışman yayınladığı mesajda özellikle yetim öğrencilere dikkat çekerek şunları söyledi: “Yeni eğitim-öğretim dönemi hepimiz için hayırlı olsun. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılı dolu bir sezon niyaz ediyorum. Eğitim geleceğe yapılan en önemli yatırımdır. Yarınlarımızın bugünden güzel olmasını istiyorsak eğer, eğitime verdiğimiz değeri gözden geçirmemiz gerekiyor. Ülkemizde ve dünyanın farklı bölgelerinde okuyamayan, eğitim harcamaları hususunda sıkıntılar çeken öğrencilerimizi, özellikle yetimlerimizi destekleyerek, eğitimin hayatının devam etmesini sağlamaya gayret ediyoruz. Yetimlere eğitim desteği, kırtasiye, okul gereçleri ve kıyafet yardımları ile ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Zira yetimler bize birer emanet. Bu emanete ne kadar sahip çıkabildiğimiz ölçüsünde hesap vereceğimizi hiç unutmadık. Yetimler de diğer çocuklar-öğrenciler gibi eğitim hayatına devam etmeli, geri kalmamalı, mahcup ve garip olmamalıdır. Bu anlamda bizler elimizden geldiğince çalışmalarda bulunuyoruz. Değerli hayır sahiplerini bu konuda destek ve ilgiye davet ediyoruz. Ayni ve nakdi her türlü bağışı, ihtiyaç sahibi ailelere ve yetimlere ulaştırma hususunda ekiplerimiz titiz bir çalışma yürütmektedir. Allah tüm hayırlarımızı kabul etsin.” dedi.
 


 

YETİM Eğitim Projesi

Birbirlerinin velisi olan müminler zor zamanlarda bu velayet görevlerini yeniden hatırlamak ve hatırlatmak zorundadırlar. İslam coğrafyalarındaki mazlum öksüz ve yetimlerin yeniden hayata tutunmaları ve geleceğe dönük umutlarının yeniden yeşermesi, yaşadıkları topluma önder birer şahsiyet olma yolunda onlara destek amaçlı bir projedir.

Uygulandığı Ülkeler

Türkiye (81 il), Filistin, Balkanlar, Suriye, Somali, Sudan, Moritanya, Pakistan, Bangladeş, Arakan ve Etiyopya ülkelerini kapsayan proje ile ilk etapta adı geçen ülkelerde, sonraki yıllarda ise yeni ülkeler ilave edilerek,ilk 3 yıl içerisinde 10.000 öksüz ve yetimin desteklenmesi hedeflenmektedir.
 


 

Projenin İçeriği

Yetim Eğitim Destek Projesi, her türlü eğitim imkanlarından ve maddi imkansızlıklardan yoksun olan öksüz ve yetimlerin eğitimlerini sürdürebilmelerine imkan tanımak, öksüz ve yetimlerin kendi ülkelerinde, kendi toplumlarına aydın ve münevver bir insan olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır. Yoksulluktan ve imkansızlıktan dolayı eğitimine devam edemeyen veya zorlanan yetim ve öksüzlere sağlanan imkanlarla, eğitimlerinin devam ettirilmesi ve takip edilmesi hedeflenmektedir. 

İslam coğrafyasındaki çoğu ülkeyi kapsayan projemizde; 10 farklı bağışçıdan oluşan bir grup yine 10 farklı yetimden oluşan bir grubu destekleyecektir. Bu sayede bağışçımız aylık olarak vereceği 110 TL'lik ( 25 € / 30 $ ) bir yetim bağışıyla 10 ayrı yetimi destekleyecek, 10 ayrı yetimden dua alacaktır. Yetimlerin bilgileri ve eğitim durumları bağışçı ile paylaşılmaktadır.

Bağışçıdan alınan destek ve yardımlar, bölge şartları göz önünde bulundurularak aylık, 2 aylık veya 3 aylık şeklinde yetim ve öksüze ulaştırılmaktadır.
 


 

Paylaş