Banka HesaplarıBağış Yap

Eğitim seferberliğinde ben de varım!

Eğitim seferberliğinde ben de varım!

Eğitim, geleceğe yapılan en güzel yatırımdır. Özgür düşünebilen, sorgulayan, merhametli ve bilgili nesillerin yetişmesi, toplumun değişmesine ve gelişmesine en büyük katkılardan bir tanesidir.

Salgın hastalık, kısıtlamalar, karantina nedeniyle, okullarda ve eğitim yerlerinde yüz yüze eğitime ara verilmiş, eğitimde aksamalar olmuştur.

Alınan tedbirler ve aşı uygulamaları ile birlikte, yeniden bir eğitim seferberliği başlatılmış ve hazırlıklar yapılmaktadır. Yüz yüze ve uygulamalı eğitimin, öğrenciler üzerindeki olumlu etkisini göz ardı etmemiz mümkün değil.

Pandemi tedbirlerinden taviz verilmeden yapılacak olan eğitim-öğretim faaliyetleri sonucunda; ortaya çıkacak başarılardan hepimizin kazançlı çıkacağı aşikardır.

EĞİTİM - ONLİNE BAĞIŞ

Eğitim destekleri devam ediyor

Yurt içi ve yurt dışında, eğitimine devam eden öğrencilerimize ve ailelerine maddi desteklerimiz, kırtasiye ve okul gereçleri yardımları her yıl olduğu gibi bu yıl da devam etmektedir.

Yurt için de 81 ilimizde gönüllü ve temsilcilerimiz vasıtasıyla aileler tespit edilmektedir. İhtiyaç sahibi ailelerin, eğitime devam eden çocukları için 1 yıl boyunca devam eden düzenli nakdi ödemeler, öğrenciler için bir umut olmuştur. Kıyafet, kırtasiye ve okul gereçlerinden oluşan ayni yardımlar da ailelerin ihtiyaçlarına göre tespit edilmekte ve temsilciler aralığı ile ulaştırılmaktadır. Aileler, maddi durumları müsait olmadığı için, çocuklarının eğitimlerine ara vermek zorunda kalmasın düşüncesi ile, ihtiyaç sahipleri titizlikle inceleniyor, araştırılıyor ve yardımelleri uzatılıyor.

YETİM EĞİTİM PROJESİ

Yetimler önceliğimiz..

Eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte belki de en fazla ihtiyacı olan yetim öğrencilerimiz, listemizin en başında bulunmaktadır. Maddi sıkıntıların verdiği problemler ve her istediğini alamamanın yanında; anne-baba şefkatinde mahrum olan yetimleri sevindirmek, problemlerine bir nebze olsun çözüm üretebilmek en güzel davranış olsa gerek..

Yetimlere gerçek anne-baba sevgisini verebilmek mümkün değil belki ama; onları anlamak, destek olmak, ihtiyaçlarını gidermek, yanlarında olduğumuzu hissettirmek, umut olabilmek mümkün..

Tespitleri yapılan yetimler, eğitim-öğretim süreleri boyunca maddi destek, kırtasiye, kıyafet ve okul gereçleri ile; ailelerinin diğer ihtiyaçları karşılanmaktadır.

EĞİTİM - ONLİNE BAĞIŞ

Yetim külliyelerimizde eğitim devam ediyor..

Yurt dışında Bangladeş, Sudan, Somali, Irak, Pakistan, Arakan Kamplarında, Etiyopya’da bulunan yetim öğrenciler, temsilci ve partner kurumlar aracılığı ile sürekli kontrol edilmekte ve yardımlar ulaştırılmaktadır.

Bangladeş Darul Hikme Külliyesinde 650 öğrenci eğitimlerine devam etmektedir. Sudan Yetimler Külliyesinde pandemi nedeniyle eğitime ara verilmiş olmasına rağmen, yetim öğrencilerin ailelerine nakdi destekler kesintisiz devam etmektedir.

Dezavantajlı kesimler, istismarcıların hedefinde olmuştur..

Maalesef ki, eğitimsiz, kimsesiz, yetim ve öksüzler kötü amaçlı kişilerin hedefinde olmuştur her zaman : Çocuk işçiler, organ mafyası, uyuşturucu çeteleri, fuhuş organizasyonlarının ağına düşmekten kurtarabildiğimiz her çocuk için sizlere minnettarız.

Çocuklara sahip çıkarak, eğitimlerine destek olmak ve yanlarında olduğumuzu hissettirmek, onlara toplum içerisinde güç verecek, geleceğe umutla bakabileceklerdir.

EĞİTİM - ONLİNE BAĞIŞ

Paylaş